Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha 160g körül van a napi...

Ha 160g körül van a napi fehérjeigényem, és csak 60-80g-ot juttatok be, akkor mi történik?

Figyelt kérdés

Néhány mondat rólam, a lényeg ez alatt:

16 éves vagyok, fél néhány hónap és töltöm a 17-et. Már másfél, lassan két éve rendszeresen járok edzeni, konkrétan magam sem tudom eldönteni hogy pontosan testépítő, vagy erőemelő edzést végzek, de inkább az erőemelő "stílushoz" állok közelebb. Ez egyszerűen azért van, mert végzem a három alapgyakorlatot (fekvenyomás, guggolás, felhúzás ugyebár), és szeretnék fejlődni ezekben, akár versenyenzi is a messzi jövőben, de ugyanakkor végzek testépítő edzésre jellemző izoláló gyakorlatokat, hiszen izomtömeget is akarok építeni az erő mellett.


Edzeni egy héten 3x járok, eddig mell-hát, kar-váll, láb-has elosztásban, majd jövőhéttől pedig hát-bicepsz-alkar, mell-tricepsz-váll, láb-has elosztásban. A sípcsontomon lévő izmon kívül azthiszem minden izmot megedzek, nyilván a szemöldökömet nem, természetesen a fő izmokra gondolok itt.


A kajával az a helyzet, hogy próbálok minél egészségesebben, és úgymond tisztán táplálkozni, de ez nem igazán sikerül. Azt meg tudom oldani, hogy csinálok csirkemellet, rántottát, ilyen egyszerű dolgokat, de csak 1x 2x, mivel nagyban befolyásol az hogy édesanyám éppen mire tud költeni, stb. Azt sem csinálhatom hogy mindennap nekem külön főzzön, úgyhogy legalább edzésnapokon szoktam inni egy fehérje shake-et, kb. 40g fehérjével, (50g-os adagot szoktam, ebben még van BCAA és glutamin), hogy azért mégiscsak legyen valami. Tudom, hogy helyes táplálkozás is kellene a fehérje "szedéshez", de ez a legtöbb amit tehetek.


Szóval, elméletileg 160g körül kellene bevinnem fehérjét a szervezetembe, a 2g*ttkg "képlet" szerint.


Az egyik egyszerű kérdésem, hogy a 160g azt jelenti, hogy minimum annyit kellene fogyasztani, vagy hogy az az ideális optimum?


A másik kérdésem, hogy ha ennek csak például a felét viszem be (amit akkor kellene ha nem sportolnék, azthiszem), akkor végülis a 80g elég a napra, de az edzésre már nem, azaz gyakorlatilag fölösleges az egész?

Ha így van, akkor pedig mennyit érne az, hogyha megdupláznám a fehérje shake-eket (pl nem csak edzéskor, hanem reggel is iszok), és ezzel már közelítenék a 160g-hoz? (persze a 160g a shake mellett bevitt más ételből jönne ki)


Eredetileg nem akartam regényt írni, és alapvetően csak rágugliznék, de azthiszem többet tudok meg úgy hogy az én helyzetemhez mérten kérdezem meg ezt, és konkrétan nekem válaszolnak, mintsem hogy elolvasok egy cikket, ami az átlagembereknek szól.


Szívesen fogadok bármiféle "kioktatást" a dolgokról, ha hülyeséget írtam, akkor azt is szeretném megtudni miért. Előre is köszönöm a válaszokat! További szép napot/estét :)



2019. máj. 3. 20:40
 1/2 A kérdező kommentje:
Az "átlagemberek" alatt azt értem, hogy mindenkinek szól, nem pedig konkrétan nekem, vagy egy bizonyos embernek. Nem vagyok különleges, nem így értettem.
2019. máj. 3. 21:02
 2/2 Baranyai Máté András válasza:
100%
Megfelelő fehérjebevitel nélkül nem fejlődik az izmod. Lassabban fogsz fejlődni ha nincs meg 1.5-2 g ttkg-onként. Nem kell túlbonyolítani, igyal reggel egy shaket meg menunkent picit tobb husit vagy novenyi feherjet es jo lesz az
2019. máj. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!