Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történik akkor, ha egy...

Mi történik akkor, ha egy ilyen paraméterekkel rendelkező nő, így változtat a tápanyagai arányán? (adatok lent)

Figyelt kérdés

Magasság: 175 cm

Testsúly 65 kg

Életkor 35 év


A tápanyagjavaslat kalkulátor szerint ennek a testsúlynak a megtartásához:

Szénhidrát: 235 gramm

Fehérje: 64 gramm

Zsír: 57 gramm

szükséges.


Változtatás után

Szénhidrát: 95 gramm

Fehérje 110 gramm

Zsír: 120 gramm


Az egyszerűség kedvéért vegyétek alapul azt, hogy nem sportol, csak a napi fizikai aktivitás van meg (munkába járás-majd ülőmunka, otthon házimunka).

A kérdés még elméleti jellegű. Egyébként rólam van szó, 33 éves vagyok, de én még csak 2 hónapja váltottam életmódot, 3-mas típusú (legsúlyosabb) elhízás és meglévő betegség(ek) miatt döntöttem így, hogy egészségjavulást, és fogyást érjek el. A fogyás része be is indult már. Ehhez a magassághoz 65kg-s testsúlyt tűztem ki célnak, és feltételezem legalább 2,5 évre lesz szükségem a fogyási folyamathoz. Mozgást is beiktattam az életembe, de egyszerűbb ha azt-mivel elméleti a kérdés, (mert még nem tartok ott) nem számoljátok bele.


A konkrét kérdésem igazából fent olvasható. Illetve reális-e az, hogy esetleg ezekkel a változtatásokkal a kitűzött célnál tovább fogyjak, vagy ahhoz már mindenképp kalóriacsökkentés is kell? Egyébként hozzáteszem, hogy jelenleg kevesebb szénhidrátot fogyasztok az esetek legnagyobb részében. 80-85 grammot.



2019. máj. 7. 16:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt nehéz lenne megjósolni, milyen testsúlyt fogsz elérni az utóbbival, de szerintem jobb, mint az első variáció, főleg fogyáshoz. A 65 kg nekem jónak tűnik, ha elég izom is marad rajtad. Nem csak a kilók számítanak, hanem a testkompozíció is.

Amúgy nekem is kb. ilyen a makrók mennyisége, én 55 kg vagyok, de csak 163 cm, átlagos aktivitással. Úgyhogy nem hinném, hogy neked ennél kevesebb kalóriára lenne szükséged. Sok sikert a fogyáshoz és gyógyuláshoz!

2019. máj. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod:)
2019. máj. 8. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!