Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy lehet az, hogy valaki...

Hogy lehet az, hogy valaki össze eszik mindent, mégis sovány marad, én pedig bármitől hízok?

Figyelt kérdés

Van egy 18 éves fiú havarom. Ő naponta 7-8-szor is eszik akár, mindent mindennel. Nyáron is voltunk többen kirándulni, én svédasztalnál egy keveset ettem egy dologból, ő meg evett ebből is abból is (vagy 5 fajta kaját, rendes nagy adagokat egy óra alatt).

Mégis egy gramot nem hízik. 5 éve stabilan 56 kiló a gyerek.


Én aki figyelek arra hogy mit eszem, egészséges dolgokat próbálok, nem sokat mindig csak keveset, mégis egy-kettő meghízok.



2019. máj. 9. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Genetika.

Egyébként 26 éves koromig én is ilyen voltam. Akármit ettem, nem híztam egy dekát sem, fixen 76 kg voltam. Aztán leszoktam a dohányzásról, és ezzel együtt, ahogy idősödtem, jöttek fel a kilók. Most fogyogatok lassan, 94 kg-ról megyek lefelé.

De ez színtiszta genetika, az emberek anyagcseréje gyárilag eltérő, ráadásul a korral is változik.

2019. máj. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Én is ilyen vagyok ,nem figyelek oda mit eszem és sokat eszem és mégsem hízom ,kimozgom magamból az is igaz ,de akkor is kellene híznom ,de nem hízok ... ,szerintem próbálj meg te is nem oda figyelni arra ,hogy mit eszel és mennyit ,egyél azt amit szeretnél és annyit amennyi jól esik ;)
2019. máj. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Genetika, vannak ilyen emberek. Nekem is van olyan nőismerősöm aki bármit megehet és mégis úgynézki szegény mint akinek táplálkozási zavara van. Egy időben hízókúrázott is hátha, de nem vált be.


Egyébként a 17-18 éves fiúk sokszor pálcikaemberek és pár éven belül rájuk is ragad egy kis súly. Visszatekintve nagyon sok fiúismerősöm/rokonom kiszélesedett a húszaséveiben. És ezalatt nem a túlsúlyt értem, hanem normál alkatot egy kis izommal.

2019. máj. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30 eves koromig en sem hiztam barmit ossze ehettem, most meg a levegőtől is hizok
2019. máj. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előzőek írják, genetika, biológia, anyagcsere, vannak ilyen emberek.

Gyerekkoromban ehettem bármit, rekord mennyiségű kajákat, nem látszott meg. Serdülőkoromtól kezdtem pocakosodni, így 30 felett meg már azért kell vigyázni, most sem "vészes a helyzet" de vigyázni kell.

2019. máj. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy hívják, hogy genetika. Nővérkém is ilyen. 180 centi és 64 kiló, nagyon csinos, vékony de még a szép kategóriás alakja van. Piszok jól néz ki. Édesapánktól örökölte, ő is ilyen, nem hízik soha semmitől. Napi szinten csipsz, csoki, süti, tésztarizskrumpli, állandóan szénhidrátbomba, és egy grammot se híznak, nulla mozgással.

Közben mi anyuval megküzdünk minden leadott kilóért. Ez van.

2019. máj. 11. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"szerintem próbálj meg te is nem oda figyelni arra ,hogy mit eszel és mennyit ,egyél azt amit szeretnél és annyit amennyi jól esik "


Egy hízékony embernek ilyet mondani.... Pár éve épp megint bekattantam és diétáztam, lefogytam 8 hónap alatt 15 kilót, majd akkor ismertem meg a kedvesemet, és vele jött az oda nem figyelés, közös kajálások stb. Azt ettük ami jól esett. Tudod mi lett az eredménye? 3 hónap alatt visszajött, plusz még 5. Szóval 8 hónap diéta és mozgás-15kg, 3 hónap oda nem figyelés + 20kg. Pedig nem ettünk eget rengetően sokat, azt ettük ami jólesett. Volt sokszor olyan is, hogy egy tányérból ettünk, tehát nem is hatalmas adagokról van szó. Ennyi. Vannak olyan emberek akik bármit bármennyit ehetnek akkor sem híznak, és vannak olyanok is akik hipp-hopp felszednek amint nem tartják szigorúan a diétájukat.

Amúgy nemrég váltottam életmódot én is, szépen fogyogatok is -9 kg-nál járok 2 hónap után. De már most megfogadtam, hogy többet nem térek le, mert az összes tököm tele van már az állandó jojózással. Most már végig akarom csinálni, és a testhez álló tökéletes diétát is megtaláltam hozzá:) Tény, hogy a korábban alkalmazott módszerek elég rosszak is voltak. (kalóriák számolgatása, koplalás stb)

2019. máj. 11. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Genetika.

De szerintem ha valaki odafigyel az egészséges táplálkozásra akkor a testsulya az egészséges tartományba fog esni

2019. máj. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsés :D amúgy jah, genetika.
2019. máj. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!