Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ételintolerancia vizsgálatot...

Ételintolerancia vizsgálatot (nem ételallergia) végeznek kórházban is alapvető dolgokra, mint például a tehéntej, tojásfehérje, glutén. Stb? Vagy ezt célszerűbb elvégeztetni egy független laborral, mint a foodtest?

Figyelt kérdés

2019. máj. 14. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán van valamiféle tüneted, vagy csak úgy szeretnél tesztelni, találomra?
2019. máj. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kislányomnak szeretnék csináltatni idegrendszeri éretlenség, figyelemhiány...miatt. Plusz a vádliján van néhány nagyon apró kitüremkedő pötty, ami még felkeltette a figyelmem.

Felmerült bennem, hogy esetleg felszívódási nehézség áll a háttérben, illetve a figyelemhiányt ez is okozhatja. Ételallergia vizsgálata volt (vérszékelés és gyulladás miatt), az negatív lett. De ott IgE-t néztek ugye.

2019. máj. 17. 09:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem az ételintoleranciárért (asszem 20 ételes volt) fizetni kellett, és gyengén pozitív lett gluténra, élesztőre is, előtte viszont lisztérzékenység teszt negatív, amiért szintén fizettem.


A kórházból elküldték a Synlabnek, ő csinálták meg.

2019. máj. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as.

Rátapintottál a kérdésem lényegére :)

Nézegettem olyan weboldalakat, ahol magán úton lehet rendezni ételallergia vizsgálatot, de ezeknek ugye eléggé borsos az áruk (60.000-80.000). A lényeg akkor, hogy a kórház ilyet konkrétan nem tud végezni, mert ők is elküldik egy másik labornak, ami ugye szintén fizetős. Itt maximum a kettő közötti különbség lehet a lényeges már csak. :)

Köszönöm!

2019. máj. 22. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!