Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Táplálkozás

A kérdés

Hétfőn este elfogyasztott nagyobb mennyiségű széklet színező étel ma reggel még bőven látszott. Ez lassú anyagcserére utal?

Tegnap reggel még egyáltalán nem volt hatása, tegnap délután már viszont igen. Ma reggel még mindig. Miért ürül ki ilyen lassan?

máj. 15. 10:33  Privát üzenet  

A válaszok
Ez teljesen normális. A bélrendszer nagyon hosszú!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont máj. 15. 11:00 Privát üzenet

Ne egyél székletet.

Vagy tegyél ki vesszőt a megfelelő helyekre.

Átlagosan 12-16 óra alatt halad át a tápálálék a bélrendszeren, tehát nagyjából passzol.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont máj. 15. 11:05 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

:D rendben, köszönöm

# 3/4Időpont máj. 15. 13:12 Privát üzenet
Az anyagcseréhez semmi köze.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont máj. 15. 13:55 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nagyobb mennyiségű alkoholfogyasztás után véres váladék a székleten?
Több mint 10 éve bulimiás vagyok. Hashajtózom is és az utóbbi időben véres volt a székletem, amikor hashajtóztam. Valakinek valami jó ötlete, hogy mi lenne jó rá? És mitől...
Az normális, hogy amióta földimogyorót eszek viszonylag nagyobb mennyiségben, azóta minden nap csikar a belem és lazább a székletem?
Végbélrepedéssel mit lehet tenni? Folyton kijön ha nagyobb a széklet. Kaptam rá vénnyel kapható krémet, az mindig elmulasztja, de ahogy megint nagyobb a dolog akkor kijön.
Hpgy ha nagyobb mennyiségü vasat szedek lehet tőle sötétebb a széklet?
Van olyan, hogy egy nagyobb, kemény darab "eldugítja" a széklet útját?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Táplálkozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!