Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Folyamatosan hízok, segítenète...

Folyamatosan hízok, segítenètek a mozgásba ès az ètrendembe?

Figyelt kérdés
Irodai munkát vègzek. Reggel 1 adag rántottát eszek 1 pogácsával..Ebèdre menü, ami 2 deci leves, 1 szelet hús ès köret..Vacsorára főtt kaját eszek általában csirke dettó valami körettel. (rizs) Igazából a munkahelyemen semmivel nem eszek többet mint mindenki más, direkt rászoktam a reggelire is, hogy ne kopogjon a szemem. 130 kg vagyok, 25 èves. Mozogni, csak a házkörüli fűnyírás , favágás, gereblyèzès, takarítás, cipekedès stb.. Milyen ètrendet kövessek, konkrètat? Milyen ès mennyi mozgást javasoltok?

2019. máj. 16. 21:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Sétálni kellene első körben heti 4x40 percet, és elfelejteni minden üdítőt, sütit, csokit, fagyit.
2019. máj. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha a köret alatt rizst, krumplit, tésztát értesz, de nem érzed úgy, hogy sokat eszel, érdemes lenne elmenned Inzulinrezisztencia tesztre. Attól el lehet hízni úgy is, hogy nem zabálsz(a közhiedelemmel ellentétben, miszerint minden kövér ember csak zabál és nem mozog), szimplán csak eszel rendesen szénhidrátot, mint mindenki más.

Csakhogy inzulinrezisztenciában a szervezeted NEM tudja rendesen feldolgozni a szénhidrátot, több és több inzulint termelsz hozzá, ez meg aztán hízáshoz vezet. Magas inzulinszint= zsírraktározás.

Nem vicc. Nekem is ez a bajom. 70 és 95 gramm közt kell tartanom a szénhidrátot, hogy fogyjak. Anno orvos ajánlott szokványos sablon 160 gramm szénhidrátot, meg gyógyszert, meg mozgást. Mindent betartottam, fél év alatt egy dekát se fogytam, a gyógyszer meg....hagyjuk is.

A lényeg, hogy a bogyót kivágtam a kukába, és kutatni kezdtem ténylegesen mennyit kéne enni. Aztán megtudtam, és annak megfelelően levittem a szénhidrátot, ehhez meg kellett növelnem a zsírbevitelt, és kicsit a fehérjémet is, és pikkpakk 10kg mínusz 2,5 hónap alatt lement.:) Jelenleg itt tartok.

Ha nem akarsz elmenni IR vizsgálatra, egyszerűen próbáld ki, hogy hanyagolod a tésztarizskrumpli köreteket, és egyél hús mellé zöldségeket, egyél teljes kiőrlésű kenyeret, de ne sokat, egyél tojást, sajtokat, zsírosabb húsokat, más tejtermékeket is ehetsz, abból is nyugodtan válassz a zsírosabbakból, egyél olajos magvakat.

Én csak az első hónapban 5 kilót fogytam. Nagyon hatásos. Hetente egyszer engedem meg magamnak a tésztát (durum tésztát), VAGY valamilyen krumplis ételt. Rizst nem is eszem egyáltalán.

Heti 3x1 órát szoktam edzeni. ÉN nagyon ajánlok egy ilyen diétát neked, mert hatásos tényleg. Nekem csak rá kellett jönnöm arra, hogy amit orvos javasolt miért nem volt nekem hatásos. Egyszerűen azért, mert sablon javaslat, és van akinek fokozottabb a betegsége és nem elég ha 160 gramm szénhidrátot eszik. Sokkal jobban le kellett tornáznom, hogy fogyni tudjak, és nagyon szépen megy. Nem mellesleg soha életemben nem élveztem így egy diétát sem.:)

2019. máj. 18. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!