Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vettem stevia szárított...

Vettem stevia szárított leveleket, de mit csináljak vele? Mármint szeretném a cukrot szépen fokozatosan helyettesíteni vele a teljes étrendünkben, de nem tudom, hogy mit csináljak ezekkel a szárított levelekkel?

Figyelt kérdés
Hogyan kell használni?
2010. júl. 7. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
"A Stevia szárított tealevél fogyasztható teaként is. Töltsön meg egy teatojást szárított tealevéllel, majd tegye a teatojást egy pohár (vagy akár egy kancsó) forró vízbe. Hagyja benne 10-12 percig, majd távolítsa el a teatojást a vízből. A tea hidegen és melegen is egyaránt fogyasztható. Sütéshez, főzéshez érdemes az áttetsző Stevia szirupot vagy egy kis vízben feloldott Stevia port használni. A tablettát teába, kávéba ajánljuk." google
2010. júl. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jól értem, hogy a szárított levelet csak teának használhatom? Én úgy gondoltam, hogy csinálok vele valamit, nem tudom mit, és minden ételbe, italba gondoltam cukor helyett. Szeretnék kicsit oda figyelni az egészségünkre és első lépésként a cukor átváltását céloztam be, de most itt állok egy zacskó száraz levéllel és ugyanúgy cukrot teszek az ételbe, mert nem tudom mit kezdjek vele.............................................................. SEGÍTSÉG!!!
2010. júl. 7. 15:45
 3/10 anonim ***** válasza:
A stevia minden formában létezik: por, tabletta, szirup és maga a levél. A levél főzete használható cukorpótlóként, csak macerás kínlódni vele. Előbb-utóbb megrohad, ha nem használod el, nehéz eltalálni, hogy mennyi is kell stb. Bár kétségtelen, hogy így a legolcsóbb. De ne ijedj meg attól se, hogy a többi formában drága, mert nagyon kevés kell belőle.
2010. júl. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Háááát, én vettem tabletta formában. Annak csak kis hányada stevia, mint az összetevők elolvasásakor kiderült, így sokkal több kellett belőle bármibe, mint mondjuk az édesítő tablettából. Visszaálltam a cukorra. (Előtte a nádcukorral, barnacukorral kísérleteztem, de azok sem kaphatók tisztán, vagy ha igen, mefizethetetlen áron. Sok elmarasztaló cikket olvastam ezekkel kapcsolatban.)
2010. júl. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Oké, de hogyan csináljak főzetett belőle???? Azt gondolom vízzel főzzem fel, vagy valami ilyesmi. De mégis milyen arányban, hagyjam állni benne? Mennyi ideig? Pontosan kéne tudnom, hogy hogyan használhatom, mert csak annyit találtam a száraz levélről, hogy teát vagy teába tehetem, de én mindenbe szeretném édesítőként használni.Tudom, hogy van más formában is, de én ezt már megvettem, csak használni nem tudom, azért kérnék segítséget. Köszönöm!!!!!!!!!
2010. júl. 8. 07:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Ahol vetted ott nem tudsz tanácsot kérni?
2010. júl. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Na idefigyelj:)



- Sztívia kivonat készítése Stevia leveléből

Hozzávalók:

- 2dl víz

- 20-25gr Stevia levél

Forraljuk fel a vizet, adjuk hozzá a Stevia leveleket és két percig forraljuk.

Ezután szűrjük le, majd forró vízben kifőzött üvegcsébe töltsük.

Az így elkészített Stevia oldat hűtőszekrényben 6 hónapig eltartható.

2010. júl. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szupppppppppperrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!! Nagyon köszönöm a választ és bocs, ha nagyon értetlennek tűnök (az is vagyok...:( és akkor ezt bármibe úgy használom, mint folyékony édesítőt? Valami tapasztalat róla? Te már régóta használod és mindenbe? Gyümölcs teába tettem eddig nem volt rossz, csak annyi,hogy a gyümölcs ízt nem lehetett érezni olyan jól, de amúgy teljesen jó lett. A boltban egyébként (tornázós bácsi sütiboltjában..) nem tudnak róla mondani semmit, csak hogy nagyon egészséges és hogy cukor helyett kell használni és ki kell tapasztalni mindent.. Köszi... a neten is nézelődtem,de a szárított levélről csak a teát találtam és azért ilyedtem meg,hogy akkor ez másra nem is jó?? De most picit megnyugtattál :):):):)Nagyon köszönöm a segítséget!!
2010. júl. 8. 21:45
 9/10 anonim ***** válasza:

Nincs mit:)!


Ugyanis az interneten kerestem neked ki. Ezért sajna a többi kérdésedre nem tudok válaszolni, viszont a recept alapján már rá tudsz keresni.

2010. júl. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 bandy72 válasza:

[link]

Szia!

Használod még a stiviát?

Amennyiben igen akkor ezt az oldalt ajánlom.

2016. okt. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!