Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fel van puffadva a hasam...

Fel van puffadva a hasam alja, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kajától függetlenül, a hasam alja eléggé fel vab puffadva. Nem tudom mit tehetnék ellenne. Edzek, székletem normális, kaja étrendem úgy van összeállítva személyi edző segítségével (mert egyébként vastagbél fekélyem van)

Tudnátok segíteni mitől mulasztható a piffadás?



2019. máj. 26. 17:38
 1/6 Isti123& válasza:
Szerintem próbálj meg minél több kevesebb vizet inni , vagy pisilj többet , vagy az etrendel van gond , és nézd a kalória beviteled
2019. máj. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Vegyél be görcsoldót pl. Espumisan vagy nospát
2019. máj. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak úgy mondom hogy ma már "mindenki" személyi edző!

Nézesd át másokkal is az étrendedet, pl. egy normális diatetikussal és ne személyi edző és diatetikussal, mert már lassan együtt jár a kettő, de rájuk nem bínám az étredenem ha ilyen bajod van!

2019. jún. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Rendszeresen járok korházba, a betegségem miatt. A doktornőm (gasztroeneorológus) is mondta hogy jó az etrend. De a puffadásról nem mondott semmit.

Esetleg nektek van valami bevált étrendetek?

2019. jún. 1. 21:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor jó helyre jársz. Én nem ismerem ezt a betegésget igazából és étrendem sincs. Én többször eszek keveset a sav miatt, mert az egész család gyomorbeteg, sőt szinte egész magyarország. Kevés cukrot vagyis édességet, szénsavas űdítőket egyáltalán nem iszok , de még szódát se. Víz, néha mikor érzem az édességhiányt akkor rostos űdítők és sör. :D NAgyon ritkán iszom tömény italokat. A kávét cukor nélkül iszom. Nem eszek zsíros kajákat, nem főzök étolajban. Probálok változastosan főzni, mindig kiprobálok valamit. Mikor eszek kevés köretet, kevés húst és kevés zöldséget vagy savanyúságot eszek. Meg is szólnak érte, de kb. senkinek nem érdekel a véleménye, mert tudom hogy jó nekem. Rám nem tudják tukmálni a kaját. Igaz lehet hogy 1-2 óra múlva eszek. Sőt ahogy írtam én sokszor eszek keveset. Probálom feldezni a gasztronomiát is. Probálok többet főzni és frisset. Nem igazán eszek fagyasztott dolgokat. Lehet hogy az összeállított étrendedben van olyan ami a betegségednek nem jó. Javaslom hogy ne hallgass mindig a személyi edzőkre és gasztroenterológusokra, sőt orvosokra, mert nem mindegyik profi vagy figyelmen kívűl hagyott valamit vagy csak a hasára csap. Főleg ne egy személyi edző mondja meg. Javaslom hagyd el apránként a dolgokat, aztán kiderül mi a baj. Olvass sokat, de ne fórumokon és szerintem ehetsz bármit ha edzel és odafigyelsz hogy minőségi ételt egyél. Persze ehhez kell egy összhang. Még én is csak kapizsgálom, de úgy érzem jó úton járok. 3-as
2019. jún. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kerüld a hüvelyeseket, hagymát, gombát, karfiolt, káposztát, a köztudottan pufffasztó ételeket. Mióta tart ez a puffadás? Nem lehet hogy valami ételintolarenciád van?
2019. jún. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!