Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyit/ hogyan egyek úgy,...

Mennyit/ hogyan egyek úgy, hogy ne hízzak, és ne is fogyjak?

Figyelt kérdés

2019. máj. 28. 17:34
 1/6 anonim válasza:
Vigyél be pont annyi kalóriát naponta, amennyit elégetsz. Segíthet ebben a kalóriabázis.hu
2019. jún. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És a súlyomat úgy is tarthatom hogy mondjuk fehérlisztes ételeket eszek meg hát amiket szokás. Remélem érted.


Illetve úgy is fogyhatok hogy bármit eszek csak tartsam be a kcalt?

2019. jún. 6. 20:19
 3/6 anonim válasza:

Ha fogyni akarsz, kevesebb kalóriát kell bevonnád, mint amennyit elégetsz. Ha súlyt akarsz tartani, ugyanannyit, ha hízni szeretnél, többet.

Ehetsz te fehér kenyeret is egész nap, de a kcal kereten belül, és fogysz, viszont nem viszed be a megfelelő tápanyagokat (zsírt, fehérjét), csak szénhidrátot. Meg kell találni az egyensúlyt, változatosan kell étkezni. A kalóriabázis ebben segíthet, kiszámolja a bevitt adataid alapján a napi szükségletedet, számol helyetted.

2019. jún. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor jó.

Azt értem de szerintem a változatos étrendet be tudom tartani, viszont a fehér liszt, cukor azt most nem tudnám megváltoztatni.

2019. jún. 9. 19:22
 5/6 anonim válasza:

Cukor helyett használj édesítőszereket (pl

eritrit), ha szereted a csokit, akkor étcsokit vegyél, minél magasabb kakaótartalmút, cukrozatlant. Régen én sem szerettem, de aztán egyszer csak megszerettem:D

Egyébként a fehér kenyér helyett vegyél teljes kiőrlésűt, barnát stb. Sokkal finomabbak is. Illetve ha ki tudod teljesen iktatni a kenyeret, vegyél abonettet.

2019. jún. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ezek a helyettesítések jók is lennének, mivel a teljes kiőrlésű kenyeret jobban szeretem és az abonett kenyeret is szeretem.

Én inkább a sütikkel állok hadi lábon. 😅 Illetve a nokedli és az ilyen kesz ételekkel, mivel itthon csak fehér dolgokból tudom elkészíteni.

2019. jún. 10. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!