Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az egészséges táplálkozás...

Az egészséges táplálkozás csak divat és marketing?

Figyelt kérdés

Mindenki mondja hogy a Vegán vagy paleo vagy ketogén a legegészségesebb és akkor 100 évig akarsz élni..

Vagy ez a táplálék az a táplálék a legegészségesebb és még sorolhatnám...

Ugyanakkor azt látom mindenhol hogy alig ez meghatározó csomó embert ismerek főleg itt az országban ahol állítólag egészségtelenül táplálkoznak hogy nagyon sokáig élnek. Épp tegnap ünnepeltük nagymamám 97 életévét egyszer volt csak kórházba combnyaktörés miatt. Kérdeztük mi az hosszú élet titka azt mondta a hús és a zsír meg a csoki.. Amúgy tényleg sose figyelt a táplálkozásra de sok hozzá hasonló idős ember ismerek..

Anyum testvére pl vegán meg nagyon tudatosan táplálkozik és kB 2 hónapja derült ki hogy rák beteg.. Szegény...

De párom anyukája is nagyon oda figyelt a táplálkozásra és 55 évesen infarktust kapott..

Szóval sokszor úgy érzem nagyon kis tényező az egészséges táplálkozás valami más a hosszú élet kulcsa talán inkább a gének vagy a stresszmentes élet vagy a sport stb.


2019. máj. 29. 07:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egészséges táplálkozás ha mindent eszel, és minél kevesebb adalékanyagokból álló élelmiszert. Nem vagyok híve egyik ilyen divatos étkezési szokásoknak.
2019. máj. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Változatosan kell enni mindent, lehetőleg adalékanyagok nélkül. A többi csak divat és marketing., a gyártók és forgalmazók érdeke szerint. Ami ma egészséges, holnap már egészségtelen és viszont.
2019. máj. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondold át, hogy 97 évvel ezelőtt, mikor a nagymama született, még nem volt MEKI, és Tesco. Még autók sem futkároztak az utakon.

Ma már csak a multik polcairól eszitek a sok tartósított élelmiszert. A mami felnőtté válásáig csak olyant evett, ami évmilliók óta jelen volt a földön. Ma már esszük a sok gumiport, fékport, és a tartósítási eljárások sem az egészségre épülnek!

2019. máj. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hús és zsír? Akkor a mama keto diétát tol?
2019. máj. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

:D Aztán miért jó az nekem, ha 100 évig élek? De most komolyan..

Félreértés ne essék, én is szeretek egészségesen enni, nem húst hússal, de ez a vegán meg paleo nekem is sok... Meg hogy a tej mennyire sátántól való dolog.

2019. máj. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazából csak találgatás, hogy milyen az egészséges táplálkozás, úgyhogy mindenki azt mond, amit akar.
2019. máj. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!