Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek? Hol kezdjem?

Mit tegyek? Hol kezdjem?

Figyelt kérdés

Az az érzésem, hogy nem vagyok egészséges. Zöldséget alig eszem, csak paprikát meg uborkát. A gyümölcsöket szeretem. Nem eszem változatosan. Nincsen olyan nap, amikor ne ennék valami szénhidrátot (kenyér, tészta, rizs), vagy édességet. És az a baj, hogy nem eszem mellé valami rostosat. Nem tudom, hogy hogyan fogjak neki, hogyan kezdjek el enni ilyen dolgokat. Tudnátok ajánlani valami honlapot vagy programot, ami összeállít nekem valami étrendet? Segítséééég!


13/L


2010. júl. 7. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Honlapot nem tudok ajánlani, de némi tipet megsoztanék veled, én is most próbálom átszervezni az étkezésem.

Kenyérrel nincs semmi baj, ha barna kenyér, muszáj szénhidrátot enni, az étkezések kb 50%-ának kell szénhidrátnak lenni, de az jó lenne ha csak délelött fogyasztanál belőle

próbálj meg reggelire enni paradicsomot (meglátod milyen finom:D) az a lényeg h fokozatosan szoktasd hozzá magad

egyél reggelire rántottát (abba sok hagymár, paprikát, paradicsomot tegyél)

az jó ha gyümöket eszel, reggeli után egy alma vagy barack vagy akármi más gyümölcs nagyon jó

az édességet próbáld kiváltani joghurttal, feketecsokival (1-2 kockánál többet úgyse fogsz tudni megenni), túróval és összekevered citrommal és gyümölcsökkel, magvakkal (tökmag, pisztácia, kesudió) ezekből megeszel kb egy marékkal és elég is lesz (de azért ne vidd túlzásba, mert eléggé hízlalnak)

igyál sok vizet, teákat, gyümölcsleveket, próbáld kerülni az ilyen cukros üdítőket

remélem tudtam vmit segíteni:)

2010. júl. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a tippeket :D kicsit nehéz lesz, mert nagyon finnyás vagyok >.<
2010. júl. 8. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!