Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valaki segítsen! Anorexiát...

Valaki segítsen! Anorexiát diagnosztikáltak nálam. Ám én nem érzem annak magam. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Jövő héten beakarnak fektetni valamelyik Budapesti pszichiátriára, anorexiával és depresszióval. Közöltem az orvossal, hogy én nem vagyok beteg de ez őt nem hatotta meg. Ilyenkor, hogy zajlik a kezelés? Mit tudok tenni? Mi van akkor ha mégis az vagyok? Nem szeretnék hízni de kóros sovány vagyok...?

2019. jún. 11. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legjobb amit tehetsz az az, hogy együttműködsz, nem ellenkezel, nem hadakozol.. Hidd el az lesz a legjobb, ha látják, hogy partner vagy, valószínűleg nem fognak tele tömni nyugtatókkal és hasonlók, hamarabb ki is engednek. Ha nem gondolod, hogy beteg vagy, akkor az első lépés az kell legyen, hogy beismerd magadnak. Nem arról van szó, hogy nem hatotta meg, nem szórakozásból utalt be, hanem mert valóban beteg vagy.
2019. jún. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Pszichoerápiát fogsz kapni. Nyugi nem lesz baj. Az anorexiával jár hogy nem érzed h sovány vagy (tallán voltál már úgy lázas hogy azt se érezted, csak anyukád vette észre pl, ilyesmire gondolj) Amit tudsz tenni, hogy összepakolsz ruht, stb és elmész. Sokszor vannak terápián kívül egyéb foglalkozások is, kézmves, torna, stb. Azokon részt vehetsz. Ha valami ásványianyag hiányod van arra kapsz vitamint. "Megtömni" vagy erőszakkal etetni nem fognak.
2019. jún. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az anorexia egyik fö tünete, hogy az illetö nem tartja magát annak, szóval böven lehetsz az.

Jobban teszed, ha szót fogadsz az orvosnak, mielött komoly bajod lesz vagy belehalsz.

2019. jún. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Sokan betegek, azonban mégsem érzik magukat annak. Ha jól értem a depresszióval egyetértesz, az anorexiával nem.


Nos, ha valóban nem vagy anorexiás, az nagyon gyorsan ki fog derülni a kórházi kezelés alatt és jöhetsz is haza.


Azonban ha mégis az vagy és te nem ismerted fel időben, akkor ha nem kezelik, akkor borzalmas következményei lehetnek.


Mielőbbi gyógyulást kívánok neked!

2019. jún. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Enned kellene..napi 3-szor kb. 1800-2000 kcl-t
2019. jún. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jársz,ha befekszel,és elfogadod a kezelést! A lányom májbeteg volt,sokat voltunk a SOTE 1-en. Az a sok anorexiás lány szondacsővel az orrában szörnyű látvány volt a gasztroenterológián.....NE AKARJ ODA JUTNI!!!!!
2019. jún. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat
2019. jún. 11. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!