Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan álljam meg, hogy ne...

Hogyan álljam meg, hogy ne egyek édességet?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor, szinte mindennap eszek csokit, fagyit, néha csipszet, még ha egyikből sem rengeteget. Szeretnék erről a szokásomról leszokni, hogy ne egyek mindennap valami édességet, de valahogy sohasem jön össze? Tudnátok valami használható tippet adni?

2019. jún. 12. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ez a bajom de én nem közdök ellene. Egyébként napi egy két kocka étcsoki még egészséges is.

De am ne vond meg magadtól hirtelen, először kezd el csökkenteni az adagokat. Egyél egyre kevesebb édességet és lehet egyszer sikerül abba hagyni. (Már ha ezt akarod)

2019. jún. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne tarts magadnál édességet.

Minden nap ehetsz édességet, ha mozogsz minden nap egy órát. Kutyasétáltatás, munkába menetel is számít.

2019. jún. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Önkontroll nélkül nem megy sajnos. Az elején nehéz, de aztán meg lehet szokni:) Én már csak havonta egyetlen egyszer eszem cukros édességet-csipszet, ez tudatos teljesen. Amúgy leszoktam róla. Voltak nagyon rossz időszakaim amikor minden héten többször ettem ilyeneket, nagyon nem tett jót.

Az első hónap nehéz volt, aztán úgy, hogy leszoktam-elszoktam tőlük, és nagyon limitálva, ritkán fogyasztok ilyeneket, már semmi gondot nem okoz. Hetekig eszembe sem jut:) Nagy előny, hogy nem én járok pl bevásárolni, hanem ezt a férjem intézi, így nincs kísértés sem a polcok között, mert nem járok boltba. Otthon pedig nem tartunk ilyesmit direkt. Ha a páromnak kell valami cukros édesség, csipsz, akkor ő munka közben megoldja magának, bár az utóbbi időben ő is ritkán eszi mert felszedett jó pár kilót miattuk.

Nekem volt egy drasztikus életmódváltásom pár hónapja, és én is ezért kerülöm az ilyen dolgokat.

Amúgy helyettesíteni is lehet. Ha tudsz enni gyümölcsöt például.-Én azt pl nem tudok, mert rosszul leszek tőlük, így maradnak a diabetikus édességek, de keveset fogyasztok belőlük, a mértékletesség itt is nagyon fontos. Nekem beváltak.

A csipszek alternatívája, és egyben gazdag tápanyagforrás számomra az olajos magvak. Szénhidrát tartalomtól függően vagy kimérek adagot, vagy akár egy egész zacsit is megeszem, attól függ. Heti 3x edzés napokon szoktam enni belőlük. Ezeknél is fontos a mértékletesség természetesen. Az ilyet meg kell tanulni, gyakorolni kell, és idővel menni fog rutinszerűen.

2019. jún. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szokj rá valami egészségesebbre. Friss gyümölcs (itt a nyár), olajos magvak, étcsoki, saját készítésű, cukormentes vagy minimális cukrot tartalmazó desszertek. Lehetőleg főétkezés után, ha már jóllaktál, hogy ne egyél túl sokat belőlük.
2019. jún. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gyengék vagytok. A kaja nem repul a szatokba. Amúgymeg fogyokura idején azt esztek amit akartok. Nem értenek hozzá akik az ellenkezőjét allitjak. A lényeg hogy a makrók meglegyenek, és kaloriadeficitben maradj. Én is mindennap eszek egy kinder buenot, mégis szálkás vagyok.
2019. jún. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más a szervezete. Én is ezzel kűzdök és pontosan tudom, hogy akinek nincs ilyen gondja, az nem is érti meg soha, hogy miért nem lehet megállni egy kocka csokinál.

A mozgásra kitérve: heti 5 napot mozgok és nem a sétáról beszélek. Intervall vagy erősítőedzés, futás 7-10 vagy több km. És mégsem kompenzálja az étkezésem. Nekem fontos lenne figyelni a kajára, mert ennyi mozgás mellett, simán el tudok hízni.

Visszatérve az édességre. Jó ötlet lehet a fokozatosság. Lehet, hogy nálad bejönne. Ezt neked kell kipróbálni. Nekem ez soha nem volt hatásos. Nálam csak az válik be, ha egyik nap leteszem, és 0. De akkor egy falat se mehet, mert utána jön a többi. Az első 1 hét nagyon nehéz. Ha kb 10 napot kibírok, akkor már egyáltalán nem hiányzik, nem is kívánom. Ezután akár hónapokig vagy bármeddig bírom. De amint mekóstolok egy falat sütit (“mert annyitól nem lesz bajd”), onnantól újra friss az emlék, hogy ez finom és kezdődik minden előről. Ez egy kicsit függőség lehet.

De neked kell rájönnöd, hogy mi a megfelelő módszer számodra.

2019. jún. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Szia! Én fél évvel ezelőtt szinte minden nap édességet ettem.Nem bírtam megállni. Volt,hogy egy nap 2-3 tábla csoki is bement.

Én csak azt tudom tanácsolni hogy folyamatosan vond meg magadtól az édességet,ne legyen otthon,ne vegyél. Nekem ezek voltak a módszereim. Ma már kibírom édesség nélkül,pedig most is tele van a hűtő csokoládéval és a szekrényt is. Én viszont nem eszem belőle. Vannak napok amikor megkívánom,de már nagyon ritkán.Helyette megeszem egy almát,vagy valamilyen gyümölcsöt.

2019. jún. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!