Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Táplálkozás

A kérdés

Hogyan álljam meg, hogy ne egyek édességet?

Nagyon sokszor, szinte mindennap eszek csokit, fagyit, néha csipszet, még ha egyikből sem rengeteget. Szeretnék erről a szokásomról leszokni, hogy ne egyek mindennap valami édességet, de valahogy sohasem jön össze? Tudnátok valami használható tippet adni?

Keress kérdéseket hasonló témákban: diéta, táplálkozás, csokoládé, édesség

jún. 12. 17:44  Privát üzenet  

A válaszok

Ugyan ez a bajom de én nem közdök ellene. Egyébként napi egy két kocka étcsoki még egészséges is.

De am ne vond meg magadtól hirtelen, először kezd el csökkenteni az adagokat. Egyél egyre kevesebb édességet és lehet egyszer sikerül abba hagyni. (Már ha ezt akarod)

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont jún. 12. 19:22 Privát üzenet

Ne tarts magadnál édességet.

Minden nap ehetsz édességet, ha mozogsz minden nap egy órát. Kutyasétáltatás, munkába menetel is számít.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont jún. 12. 21:18 Privát üzenet

Önkontroll nélkül nem megy sajnos. Az elején nehéz, de aztán meg lehet szokni:) Én már csak havonta egyetlen egyszer eszem cukros édességet-csipszet, ez tudatos teljesen. Amúgy leszoktam róla. Voltak nagyon rossz időszakaim amikor minden héten többször ettem ilyeneket, nagyon nem tett jót.

Az első hónap nehéz volt, aztán úgy, hogy leszoktam-elszoktam tőlük, és nagyon limitálva, ritkán fogyasztok ilyeneket, már semmi gondot nem okoz. Hetekig eszembe sem jut:) Nagy előny, hogy nem én járok pl bevásárolni, hanem ezt a férjem intézi, így nincs kísértés sem a polcok között, mert nem járok boltba. Otthon pedig nem tartunk ilyesmit direkt. Ha a páromnak kell valami cukros édesség, csipsz, akkor ő munka közben megoldja magának, bár az utóbbi időben ő is ritkán eszi mert felszedett jó pár kilót miattuk.

Nekem volt egy drasztikus életmódváltásom pár hónapja, és én is ezért kerülöm az ilyen dolgokat.

Amúgy helyettesíteni is lehet. Ha tudsz enni gyümölcsöt például.-Én azt pl nem tudok, mert rosszul leszek tőlük, így maradnak a diabetikus édességek, de keveset fogyasztok belőlük, a mértékletesség itt is nagyon fontos. Nekem beváltak.

A csipszek alternatívája, és egyben gazdag tápanyagforrás számomra az olajos magvak. Szénhidrát tartalomtól függően vagy kimérek adagot, vagy akár egy egész zacsit is megeszem, attól függ. Heti 3x edzés napokon szoktam enni belőlük. Ezeknél is fontos a mértékletesség természetesen. Az ilyet meg kell tanulni, gyakorolni kell, és idővel menni fog rutinszerűen.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont tegnapelőtt 11:33 Privát üzenet
Szokj rá valami egészségesebbre. Friss gyümölcs (itt a nyár), olajos magvak, étcsoki, saját készítésű, cukormentes vagy minimális cukrot tartalmazó desszertek. Lehetőleg főétkezés után, ha már jóllaktál, hogy ne egyél túl sokat belőlük.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont tegnap 00:50 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nagyon szeretném elhagyni az édességet és a cukrot de eddig még nem sikerült van valami tippetek rá?
Vannak még rajtam kívül, akik egyáltalán nem kívánják az édességet?
Hogy álljam meg, hogy ne egyek édességet?
Hogy álljam meg hogy ne egyek édességet?
Hogyan álljam meg, hogy édességet egyek?
Ha fogyókúrázom nem eszek semmi édességet, de ha egyszer 'megbotlok' úgy döntök, hogy már mindegy és egész nap csak zabálok, többet mint amennyit belém férne. Hogy álljam meg? Min változtassak?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Táplálkozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!