Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbeteg, miként étkezzen...

Cukorbeteg, miként étkezzen gyomorrontás esetén?

Figyelt kérdés
Hasmenés, hányás esetén, ill. másnapján, harmadnapján, mit lehet illetve mit kell enni, hogy ne essen le a cukorszint, nem legyen Hipoglikémia?

2019. jún. 14. 08:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Beszélj a dietetikusoddal.
2019. jún. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jó vicc!

Lényegében, nekem olyan nincs. A diaetológiára is 3-4 hónap bejutni, dietetikust 2 éve nem láttam. A legutóbbi pedig azt sorolta fel, amit a 20 oldalas tájékoztató is tartalmaz.

Pajzsmirigy labor rendellenességet mutatott ki januárban a labor. A diabetológus nem csinált belőle ügyet. A háziorvosom kért kivizsgálást. 1 hónap volt, mire bejutottam a fizetős ultrahangra az állami rendelőben. Találtak kettő göböt. Beutaltak biopsziára. 4 hónapos várólista végére volt időpont. Végül maszek rendelőbe voltam biopszián. Szerencsére negatív lett! Háziorvoshoz elvittem a leletet. Diabetológiára 1,5 hónapos időpontot adtak a lelet bemutatásra. :-o A háziorvosom teljesen kiakadt, ahogy én és a családom is. Mi az, hogy ilyen komoly dologgal nem fogad azonnal a diabetológus? :-o :-(

2019. jún. 14. 10:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor keresd fel a dokidat neki is kellene ezt tudni.
2019. jún. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bármit ehedsz amit egy nem cukorbeteg ilyenkor. A lényeg, hogy gyomorkímélő legyen, ne legyen túl zsíros, túl fűszeres. Pirítós, húsleves, ropi stb.
2019. jún. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Amit tudom, felkeresem. :-)
2019. jún. 15. 01:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Pirítós (lehetőleg teljes kiőrlésű kenyérből, tönkölyből), főtt krumpli (habár az kevésbé javasolt, lehetőleg ne pürésítsd), barna rizs, ropi is jó.

Majd pár nap múlva lehet hozzá enni sovány gépsonkát, natúr főtt vagy sütőzacsiban készített csirkemellet. Majd jöhet az alma, cukormentes almakompót.

Lényegében nem nagyon kell eltérni attól, mint egy nem cukorbeteg diétája ilyen esetben. Továbbra is tartsd be a kb. 3 óránkénti étkezést, amikor már nem vagy rosszul.

Ha leesne a cukrod akkor a szokásos szőlőcukor, jobb állapotban kevés almalé is jöhet.

Ne feledd, a cukorpótlók hasmenést okoznak, tehát kerüld!

Kiszáradás ellen ásványvíz, mentes tea. (nekem a kamilla beszokott válni, felfújódás esetén a keserű édeskömény)

Amennyiben nagyon leesik a cukrod és nem bírod feltornázni, vagy túl sok folyadékot veszt a szervezeted, akkor mindenképp orvoshoz kell menni, vagy kihívni!

Ha igen pocsékul vagy, lehetőleg ne maradj egyedül a lakásban, legyen aki figyel rád, ha netán elterülnél. Alvásra is figyelni kell, nehogy túlzottan bealudj és leesen a cukrod közben. Előtte mérj egyet, húzd fel az ébresztőt és mérj.

2019. jún. 15. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!