Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egyre csak hízok, nem tudom...

Egyre csak hízok, nem tudom hogy állítsam meg!? Éhezzek? 33 N

Figyelt kérdés
2019. jún. 16. 11:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Akkor inkább rakd rendbe az etrendedet.
2019. jún. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Sportolj! Úgy formásabb is leszel.
2019. jún. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Normális étrend, mozgas. Vagy genetika, betegség.
2019. jún. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Változtass az étrendeden! Csökkentsd le alaposan a cukorbeviteled: édességeket hanyagold, de ha nagyon édesszájú vagy, akkor inkább egyél olyanból keveset, ami ízlik, mint mondjuk hogy megegyél egy tál teasüteményt vagy piskótát. De ha meg tudod állni, akkor semennyit, vagy inkább rágózz. És ne vegyél nagy tábla csokikat meg ilyesmiket, csak ha biztosan meg tudod állni, hogy beoszd több napra Ne chipsezz! Én akkor kezdtem el hízni, amikor már pár naponta megettem egy zacskó chipset filmezés közben és közben már nem is sportoltam annyit. Szerintem ne akarj drasztikus változást egyből, mert ha elkezdesz valami extrém diétát, akkor az nem fog jól esni, nem is fogod bírni sokáig. Csak az ilyen köztudomásúan magas kalóriatartalmú ételeket kerüld! Pl. biztosan szoktál rizst is enni meg krumplit is meg tésztát is. Mostantól válassz gyakrabban rizst köretként! Étkezz naponta többször (mondjuk 5-ször), de kisebb adagot. Így jobban tudod szabályozni, és nem eszel még jóllakás után is... Hogy erre jobban oda tudj figyelni, használj kisebb tányérokat lehetőleg. A reggelit se hagyd ki, de lehetőleg ne péksütemény legyen, hanem pl. zabpehely jogurttal, gabonapehely tejjel, vagy gyümölcs. Fogyassz általánosan is több gyümölcsöt és főleg zöldséget. Igyál sok vizet és a cukros folyadékok fogyasztását minimalizáld! Az édesítőszeres üdítők, legfeljebb átmenetileg lehetnek jók, inkább próbálj leszokni az ilyesmiről. A gyümölcslevek sem jobbak, ha mégis olyat innál, igyekezz csökkentett cukortartalmút választani. Ha eddig a kávét vagy teát sok cukorral ittad, most felezd meg az adagot, vagy próbál ki, milyen cukor nélkül (pl. zöld tea anélkül is jó).


Kezdj el sportolni, mozogni. Ha bírsz, járj el kocogni, ha nem, legalább sétálj. Bármilyen sport jó lehet (de a sakkot nem ajánlom ilyen célból :) ). A tánc is jó. Pl. a zumba különösen jó lehet. De ha csak jógázol, az is valami. Ha már itt tartunk, a keleti dolgoknál, a p_rána légzésnek van egy fajtája, ami elvileg csökkenti az étvágyat. Van rá mobilalkalmazás is. Mondjuk ezt a fajtát nem próbáltam, és nem tudom, hogy hatásos-e. Napi pár perces dolog az egyébként. Viszont azért túlságosan ne menj bele a távol-keleti meg ilyen-olyan praktikákba!

Sok sikert! :)

2019. jún. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ok, a genetika nehezíthet a fogyáson, de ha kalóriadeficitbe mész át, akkor genetika ide vagy oda, fogyni fogsz előbb-utóbb. És a túlsúlyosak igen kis százaléka hízik betegség miatt, szóval arra nem érdemes fogni.
2019. jún. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Semmi esetre sem kell éhezni, az nem fog sem egészséges, sem hosszútávú eredményre vezetni. Állapot, esetleges betegségnek megfelelő diéta, mozgás. Ennyi a titok.

Nehéz érdemi választ adni, ha semmi konkrétat nem írsz. Mit eszel, mennyi a felesleged, van-e valami betegség a háttérben, vagy érzelmi alapon eszed túl magad stb stb.

2019. jún. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Vagy öt évvel ezelőtt kezdtem el hízni, először csak hetvenre, de aztán nyolcvanra mentem fel, most meg már 95 kilo vagyok. De már félek hogy még több leszek. Amúgy maximum 70 kg.-nak kéne lennem. Úgyhogy 25 -30 kg feleslegem van. Chipszet nem eszek, édességet is ritkán. A kenyérre nagyon gyanakszok. Egy nap megeszek kb 5 szelet fehér kenyeret. Gondoltam hogy ezt lecserélem arra a puffasztott rizsára.. hát nem tudom. Ijesztően nagy hasam van már, a télen nagyon felszedtem magam. Gyalogolni bírok, több kilométert is. Megpróbálom kihagyni a kenyeret, csak akkor éhes leszek. Mert legtöbbször kenyeret használok hogy jóllakjak. Bevallom. A hízásom hátterében emésztési zavar lehet, hiszen feszt székrekedésem van, hiányoznak a rostok szerintem meg a jó baktériumok is. Lehet hogy a szervezetem el is van savasodva, valószínűleg. Pedig nem zabálok mint más kövér emberek, csak napi háromszor eszek maximum. Mégis hízok. Igaz, hogy a családban van sok kövér, de ez nem lehet kifogás.
2019. jún. 16. 17:34
 8/17 anonim ***** válasza:

A fehér kenyér felejtős... Ha kenyeret szeretnél enni,nem kell elhagyni, de keress valami alternatívát, NE puffasztott meg extrudált szemetet.

Gondolok itt mondjuk graham toast kenyérre, vagy csökkentett szénhidráttartalmú kenyérre, rozskenyérre. Kevesebb bennük a szénhidrát, és a testedre sem úgy hatnak, mint a finomlisztből készült fehér kenyér. Ja és persze limitálni kell a mennyiséget egyértelműen. Tésztát le lehet cserélni teljes kiőrlésűre, durum tésztára, és nem ajánlatos a gyakori fogyasztása, ehetsz krumplit is ha szereted, azt se kell elhagyni, de az se legyen túl gyakran.

Az étrend alapját a zöldségek és a fehérje képezze. Ezt ki lehet egészíteni, barna rizzsel, vagy amit szeretsz, más teljes értékű gabonafélékkel, hüvelyesekkel, olajos magvak is mehetnek (persze mértékkel), bátran lehet enni tojást, sajtokat, egyéb tejtermékeket is, ha nem vagy laktózérzékeny.

Nem gondolom hogy esetedben túlevésről van igazán szó, inkább a rossz minőség a baj (lásd fehér kenyér, fehér lisztes pékáru, tészta, fehér rizs sem jó, és amúgy az étolaj sem), bár nem tudom milyen zsiradékot használsz a főzéshez. Hirtelen ezek jutottak eszembe.

2019. jún. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kedves 8as, baromság kevesebb bennük a szénhidrá. Max minimálisan. A rozskenyér és a teljes kiörlésűben csupán minőségbeli kulonbseg a jelentos, a barna kenyérben több olyan tápanyag található ami hasznos, mint a fehérben. A puffasztott rizs meg tökéletes fogyáshoz. Nem tartalmaz sok kalóriát, és szénhidráttartalma sem magas. Először is kezdj el eddzeni. Korod és súlyod eltekintva 120gramm fehérjét lehetőleg vigyél be mindennap ami 480kalorianak felel meg. Kb 40gramm zsír ami 360 kalória, a többi meg maradjon meg szénhidrátnak. 1600 1800 kalóriaközt ha normális kajákat eszel az bőven elég. Édességet nem szükséges megvonni mert aztán csak habzsolni kezdesz. Nyugodtan lehet enni mértékkel ha deficitben maradsz és a makrók megfelelőek, de azért cukortartalomra érdemes odafigyelni. Tésztákat teljesen érdemes elhagyni, ne egyél. Barnarizset ehetsz. Illetve whey proteineket ajánlom, van bennük olyan anyag a többségben ami viszonylag minimálisan segít a fogyásban, és a 120g fehérje elérésében is. Persze amit feljebb leírtam, ezt csak normális kemény eddzés mellé kövesd. Ha nem eddzel, nem lesz eredmény. Bőven elég először aerob, 1,2 óra lehetoleg heti 6szor. Illetve rostokat vigyél be.
2019. jún. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Elnézést, *a barna és a fehér kenyérben.
2019. jún. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!