Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegánok! Ti nagyjából hányszor...

Vegánok! Ti nagyjából hányszor, és milyen ételeket fogyasztatok egy nap?

Figyelt kérdés
Továbbá az érdekelne még, hogy mennyivel olcsóbb/drágább nagyjából a vegán életmód? Ti miért váltottatok erre az életvitelre? Nagyon köszönöm a válaszokat előre is! :)

2019. jún. 18. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Ha ragaszkodsz a helyettesítő termékekhez (vegàn sajt, vegàn tejföl, húshelyettesìtők), akkor drágább lesz.

Ha elengeded ezeket, akkor olcsóbb,mint a hagyományos étrend.

Én allatvedelmi és egészségügyi okokból lettem vegàn (nem bírja a gyomrom a tejterméket és a legtöbb húst sem)..

Főzeléket ettem ma gombafasìrttal. Holnap csőben sütött karfiol rizzsel.

Leveseket is elég sokat eszem. Bolognai(sárga lencsével), Mexikói hetente van nagyjából, imádom. Pizzát is gyakran sütök.

Panirozott zöldségeket is nagyon szeretem.

Krumplit is imádom mindenhogy.

2019. jún. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, mexikói chilis babot akartam írni.

Indiai kajákat is gyakran eszem.

Napi 3x + nasinak gyümölcs, magvak

2019. jún. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Duenna ***** válasza:
47%

Én személy szerint a húsnélküli étkezésnek vagyok a híve, főleg erkölcsi okokból: az állatok leölését, megevését, és ennek az életnek a wc-be való kinyomását nem tartom elfogadhatónak, nem tartom etikusnak, hiszen az állatok is egy élő, érző, szenvedő, lélekkel rendelkező élőlények, akiknek joguk van élni, és nem elvenni tőlük az életet csak azért, hogy megtömjük velük a hasunkat. Ez ma már csak luxus, és profitorientált termék, hiszen a rengeteg fajta gabonák, zöldségek, gyümölcsök és olajos magvak mind fedezik az egészséges táplálkozáshoz szükséges fehérje és ásványi élelmiszer anyagokat, tehát valójában nincs szükség állati húsra.


A vegás étkezés nem olcsóbb, mert sokféle-fajta élelmiszert kell összeszedni, hogy minden vitamin és ásványi anyagot összeszedjünk az egészséges táplálkozáshoz. Ezeket ugyanolyan ízletesre lehet elkészíteni, mint a húsételeket, rengeteg vegarecept található már akár írott formában, akár videó formában is. Van egy termék, a neve búzasikér, amit éppúgy lehet elkészíteni, mint a húsételeket (rántva, pörköltnek, stb.), és aki a húsról akar vegánra váltani, annak tökéletes átmenet a búzasikérből készített búzahús. Sok benne a növényi fehérje, ami fontos az emberi szervezetnek, de kevés a kalória, ami viszont előnyös.


Az ember vegán étkezésnél sokkal energikusabbnak, könnyedebbnek érzi magát, nincs túlterhelve a gyomra, fogyózáshoz kitűnő választás. Bőre, széklete nem büdös. Akinek a gyomra bírja, az egyen minél több élő, azaz fővetlen vegakaját, itt egy erős turmixgépben megmosva összeturmixolja ezeket, és frissiben megissza. Egyik alkalommal gyümölcsöket, kis mennyiségű mézet lehet használni. Másik alkalommal zöldségeket, amibe sót rakunk. A nyers vegánnál érdemes mindig olajos magvakat is hozzáturmixolni, mert a növényi zsír is éppolyan fontos, mint a növényi fehérje. Akinek a gyomra nem bírja a nyerset, az inkább főzze meg különböző receptek alapján, ami ma már számtalan mennyiségben megtalálható.

2019. jún. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon jól hangzik második! :) en egészségügyi szempontok miatt váltanék, ha váltanék. Az erre a célra tenyésztett állatok elpusztítása nem annyira aggaszt, viszont a bolygó pusztulasahoz talán a túlzott húsfogyasztás is hozzá járul, ez pedig már jobban aggaszt. Egyébként a gorillák meg az elefántok se fogyasztanak húst, mégis milyen nagyon, szóval annyira nem lehet rossz a vegan élet :D
2019. jún. 18. 14:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Napi 3-4x eszek, altalaban minden nap eszek zabot gyumolcsokkel, huvelyeseket amik altalaban lencse vagy bab, neha csicseriborso es teljes kiorulesu gabonak: barna rizs,arpa, bulgur.


Olajos magvakat nem minden nap de azokbol altalaban napraforgo magot, mandulat, tokmag, kesudio.


Szoktam meg hummuszt enni zoldsegekkel

2019. jún. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!