Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Légy repült ki az ételesből....

Légy repült ki az ételesből. Beleköphetett. Érdemes bevenni rá gyógyszert?

Figyelt kérdés

Szülőktől hoztunk haza friss kajcsit, erre mikor otthon levettem a doboz tetejét, hogy hűljön picit, egy kisebb légy (zöldes színű) repült ki belőle.

Másnap mikor megettem az ebédet, az ételes tetején sok pici kukacot/lárvát (ahogy szokták mondani, kókuszreszelékhez hasonlóan néznek ki) láttam.

Egyik gyógyszerész azt mondta hogy hashajtózzak, hogy kitisztuljon a szervezet, a másik azt mondta hogy ha étkezés után 6 óra elteltével nem érzem rosszul magam (hasmenés/hányinger), akkor szerinte nem kellene hashajtózni. Akkor a gyomorsav elintézte.

Szerintetek? Csak normális válaszokat! Előre is köszönöm!



2019. jún. 25. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:
18%
Én hallgatnék a gyógyszerészre. Az is igaz, hogy nekem már nem lenne gusztusom megenni olyan kaját, amiben azelőtt bármilyen bogár volt.
2019. jún. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz a légylárvától, az nem cérnagiliszta. Ázsiában egész kultusza van a rovarevésnek. A gyomorsavat nyilvánvalóan nem éli túl. Az nem gyógyszerész lehetett, hanem asszisztens, a gyógyszertárban nemcsak gyógyszerészek dolgoznak. Ugyan miért távozna az élő lárva a széklettel? Ha ez így lenne, akkor hip-hip-hurrá, meg is oldottuk a bélférgek problematikáját.
2019. jún. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a légy valamilyen kórokozót jutatott az ételbe, akkor azt vagy legyúőzi az immunrendszered, vagy nem. Utóbbi esetben megbetegszel, és akkor majd lehet, hogy kezelni is kell. De ezt előre nem lehet megtenni, nem mindegy, hogy vérhast kapsz, kolerát, kalici-vírust vagy valami mást.

De jó eséllyel simán megúszod, nem tör ki rajtad semmi kórság.

2019. jún. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!