Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ettől lehet még bajom?

Ettől lehet még bajom?

Figyelt kérdés

Ma reggel olyan 8 óra körül (kb 11 órája) ettem 2 szelet szalámis kenyeret kb 9-10 szelet sertésszalámival. Ezeknek nem volt rossz íze vagy fura szaga. Nagyon finomak voltak. Utólag vettem észre, hogy a szavatossága 2019.06.10-ig volt érvényes, vagyis egy hónapja lejártak... A szalámi valószínűleg végig hűtve volt, csomagolását ma bontottam fel.


Eddig nem volt semmi bajom, étvágyam is volt. Elképzelhető, hogy este jön ki rajtam vagy holnap? Vagy erre kelek fel elalvás után?


A válaszokat előre is köszönöm szépen!


(Még egy kérdés: Nektek mi volt a "legrégebbi" dolog, amit megettetek, és nem lett tőle bajotok?)


(Ha számít valamit: a kenyerekhez egy bögre fekete teát ittam, ebédre meg egy kis levest ettem húsos makarónival, utána meg pár szem pogácsát meg csokit.)



2019. júl. 9. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz tőle, több hónapot is kibír.
2019. júl. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha le volt zárva, akkor az égvilágon semmi bajod nem lesz. Nekem is volt hogy késve ettem meg de sose lett bajom tőle.

Nyugi :)

2019. júl. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is sokszor elbújik 1-1 csomag felvágott. Ha zárt csomagolásban volt semmi baja nem lehetett a szaláminak.
2019. júl. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató válaszokat! Eddig nem történt semmi, remélem eztán sem fog.:)
2019. júl. 9. 23:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha megromlott volna, azt lehet érezni a szagán, ízén, illetve van, hogy látszik is rajta. Szerintem nem lesz tőle bajod.

Kefír, joghurt, tejföl és sajt volt már nálunk, aminek hetekkel előtte lejárt a szavatossága, de kibontva teljesen jónak tűntek, eddig még nem volt gondunk ilyenekkel. A konzervek és a száraz élelmiszerek (pl. liszt, bab) is tovább elállnak, mint a jelzett időpont.

2019. júl. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válasz! Igazából csak a szalmonellától féltem, de eddig nem jött ki rajtam semmi. Ha jól tudom, azt sajnos nem lehet kiszűrni egy étel szagából, színéből.
2019. júl. 11. 17:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Szalmonella? Az teljesen esélytelen egy szalámiban.
2019. júl. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen! Eddig úgy hittem, hogy az bárhol előfordulhat.
2019. júl. 12. 09:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Én egy zöld penészes tejszeletet ettem meg még régebben mert sötét volt a szobában és nem vettem észre xD ízre pedig nem volt rossz. Nem tudom mikor járhatott le, de mikor fénynél megnéztem az utolsó 1-2 harapást az mohazöld volt. Szerencsére még csak a hasam sem ment tőle :)
2020. febr. 6. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!