Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Diéta alatt kenyér?

Diéta alatt kenyér?

Figyelt kérdés

Röviden próbálom kifejteni.


Olvasgattam már lassan órákat a témáról.


Fehér kenyér helyett mit lehetne enni diéta alatt?

A teljes kiörlésű kenyérre és a puffasztott rizsre meg pászkára és abonett kenyérre is látok hideget meleget annyira megoszlóak a vélemény. És akkor döntse el az ember hogy mi legyen. Van kenyér alternatíva vagy az említettek tényleg üres kalóriák és rövid felszívódásúak?


Valamint ha esetlegesen lehet enni az említetteket kenyér helyett az is igaz hogy vacsorára (5-8 óra körül) nem kellene?


Illetve ehhez kapcsolódóan milyen gyümölcsöket kerüljek amiben sok a cukor és hamar felviszi a vércukrot? Banán és barack amiről tudok. Van más is?

Ja és natúr ill 0%-os joghurt mehet? Zabot és almát szoktam bele tenni úgy eszem.

Előre csomagolt felvágottakból mit mehet? Erről is olvastam hogy még a csirke mell sonka sem jó diétázni :/


Igen lehet kicsit túl komolyan veszem de beindult a fogyásom és maximalizálni akarom a hatékonyságot :)

Meg lehet kicsit paranoiás is vagyok :D


Köszi előre is ^^



2019. júl. 11. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Én epediétán voltam, közel 20 kg-ot fogytam úgy, hogy fehér kenyeret ettem, mert azzal nem volt gondom csirkemellsonkával és volt, hogy este 9-kor és nem mozogtam, nem sportoltam. Szóval a napi kalóriabevitel számít és hogy mennyi kalóriát használsz fel. Nyugodtan ehetsz fehér kenyeret is diéta alatt, csak nem sokat és nyilván a teljes étrended számít.

Mondjuk nekem nagyon sok mindent meg kellett vonnom a szervezetemtől, mivel majdnem mindentől begörcsöltem, szóval nekem az immunrendszerem bánta, én nem jóból fogytam ennyit, de ezt csak azért hoztam fel, hogy egész nyugodtan ehetsz fehér kenyeret, meg nyugodtan ehetsz este is, nem az számít, hanem összegészében minden más.

2019. júl. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Teljes kiőrlésű tönkölybúzakenyérből kevesebb is laktat és lassan felszívódású, ebből pirítva nyugodtan ehetsz diéta alatt is. Igaz csak egyfélét kapni, szeletelt, csomagolt.
2019. júl. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hatékonyabb lesz a fogyás, ha nem eszel semmilyen gabonát, vagy minél kevesebbet. Persze a jó étrend nagyon fontos, minél kevesebb feldolgozott étel, sok zöldség. Én viszonylag kevés szénhidráttal, sok zsírral (húsok, tojás stb.) és sok zöldséggel fogytam le. Mivel nem ettem gabonát és tejtermékekből csak savanyítottakat (volt hogy azt sem), nekem belefértek a gyümölcsök is, még banánt, dinnyét és szőlőt is ettem, igaz, nem kilószámra. Akkor ettem, amikor éhes voltam. Csirkemellsonka helyett húst vagy tojást ettem, egy időben sajtot is. (Azóta is kb. ugyanezeket eszem.)
2019. júl. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bazita ***** válasza:
Ehetsz kenyeret, ha szeretnél. A kalória deficitet tartsd be, ha tudsz, böjtölj.
2019. júl. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!