Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért szólnak bele ebbe a...

Miért szólnak bele ebbe a szüleim, és az átlagemberek?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és már 1 éve foglalkozom testépítéssel kb

Csak mostanában kezdtem el jobban odafigyelni a kajára, mert rájöttem hogy fontos. Naponta lecsúszik max 2-3 fehérje, de az étrendem (egyértelműen) nem csak ebből áll. Folyton azt mondogatják, hogy kórházba fogok kerülni, meg meghalok, stb. Hiába mondom nekik hogy nekem a testsúlyomként legalább 2g fehérjére van szükségem, csak hajtogatják tovább. Folyton mondogatják a rémtörténeteiket hogy kik halnak bele a "túlzott" fehérjefogyasztásba, már lassan az agyamra mennek.



2019. júl. 15. 21:58
 1/8 A kérdező kommentje:
Meghogy a veséknek túl káros stb...
2019. júl. 15. 22:00
 2/8 anonim ***** válasza:
Testsúlykilogrammonként 2 gramm fehérje az nem sok. Teljesen rendben van, főleg hogy testépítesz.:)
2019. júl. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem ertenek hozza azert mondanak hulyeseget, vagy irigyek mert ninvs penzuk feherjere xd
2019. júl. 16. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#2-es azért mondtam hogy legalább. :)
2019. júl. 16. 06:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell velük foglalkozni amíg magadnak veszed meg a porjaidat nem szólhatnak bele hogy ő pénzüket szórod ilyesmire. Nyílván túlzásba nem kell esni hogy feszt ezt idd de szerintem értessz te hozzá annyit hogy ne legyen bajod.
2019. júl. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
A túlzott fehérjebevitel valóban nem tesz jót,de az a 2g/tkg nem sok,nyugi. :)
2019. júl. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A 2g/tkg-os fehérjebevitel valóban nem sok, de nem mindegy, hogy milyen módon viszed be a szervezetedbe. A fehérjepor hátránya, hogy szintetikusan előállított étrendkiegészítő, biztos vagyok benne, hogy tartósítószert (nátriumglutamátoz-nátriumciklanátot), emulgeáló szereket, állagjavítókat tartalmaz. Ami megterheli a májat, a hasnyálmirigyet, allergiás reakciókat, bőrirritációt is okozhat, persze ez hajlamosság kérdése. Szerintem jobb és egészségesebb lenne ha húsból, tejtermékből fedeznéd ezt a fehérjebevitelt, mert nem csak fehérjét, de ásványi anyagokat, vitaminokat, káliumot, kálciumot, magnéziumot stb.. Nézz utánna a keton diétának, sok sportoló és testépítő is alkalmazza.
2019. júl. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Pavello jó amit írsz, a tejtermékek nem egészségesek.

[link]

2019. júl. 18. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!