Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 1 tábla étcsoki az sok?

Napi 1 tábla étcsoki az sok?

Figyelt kérdés

98%-os vagy 95%-os vagy 80%-os vagy a sima étcsoki.

Ezekre kérdezem.

Ezekben nincs annyi cukor mint a tejcsokiban.


2019. júl. 17. 16:49
 1/6 anonim válasza:
60%
Igen. Sok
2019. júl. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem sok, sőt még egészséges is.
2019. júl. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Sztem az esetben nem sok, ha nem eszel mellette még gumicukrot, chipset, cukrozott reggelizőpelyhet, cukros müzliszeletet, fagyit/jégkrémet, cukros üdítőket meg ilyen baromságokat.

Mit jelent a %? 98 % kakaóvaj? Sztem a többség nem ismeri ezeket a tömény étcsokikat, így kapásból rávágja, hogy egészségtelen. Én őszintén szólva nem ismerem az eü-i hatását. De hát kb. 80-100 g-nyi egy tábla csoki, biztos nem árt, ha bem tömény cukor.

2019. júl. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Cukor szempontjából, ha más hozzáadott cukrot, gyümölcslevet, cukros üdítőt nem fogyasztasz, nem túl sok.


Én ennyi csokitól tuti nem tudnék aludni. Ha mégis, akkor nem aludnék elég mélyen, nem lenne elegendően pihentető az alvás. Ezt le tudod ellenőrizni egy appal, ha van okostelefonod (a telefont a matracra kell tenni, magad mellé, az app azt nézi a teló gyorsulásmérőjét használva, hogy mennyit forgolódsz álmodban).


Van, akinek szorulása lesz a sok kakaótól, ha ilyen panaszaid vannak esetleg, akkor ez lehet az ok. Ha szorulásod nincs, de kemény a székleted, az se jó, később aranyeret okozhat.

2019. júl. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem sok,de mellette ajánlott a sok folyadék :)
2019. júl. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hét szerintem nem kevés, egészséges az igazán fekete csoki, de nem nagy mennyiségben. Viszont 1-2 kocka/sor nem árthat.
2020. máj. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!