Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan érjem el, hogy szilárd...

Hogyan érjem el, hogy szilárd legyen a székletem?

Figyelt kérdés
Undorítóan fog hangzani, de kb. tavasz vége óta nincs szilárd székletem, illetve mindegyik alkalmat hascsikarás előzi meg. Lehet ez attól, hogy kevesebbet eszek és többet iszok? Miket egyek, amiktől normális állagú lesz?
2019. júl. 23. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálam ez vált be: kevesebb fehérjét eszem, túl sok volt a szervezetemben (lágy, világos színű székletem volt). Ettől függetlenül mindenképpen keresd fel az orvosod, sokféle dolog okozhatja!!!
2019. júl. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyen hosszú időn keresztül ez nem normális jelenség.

Szedtél tavasszal antibiotikumot? Annak lehet ilyen utóhatása, akkor napi 2x Protexint kell szedned, legalább 2 hétig, hogy helyre álljon a bélflóra.

Előfordulhat, hogy lisztérzékenység lépett fel nálad (előzmény nélkül is lehetséges) ezt orvos tudja kivizsgáltatni és speciális diétát ír fel.

Próbàlkozz, de ne túl sokáig, mert az állandó híg széklet miatt nem szívódnak fel normálisan a tápanyagok és hiánybetegségek alakulhatnak ki, ami miatt még nehezebb megtalálni az eredeti kiváltó okot.

2019. júl. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem szedtem antibiotikumot, csak ahogy jött hirtelen a meleg idő, elkezdődött. Köszönöm a válaszokat!
2019. júl. 23. 13:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen vizsgáltasd ki. Lehet fertözés, de lehet valamilyen intolerancia, pl. Laktóz. Pro iutikumot azért szedhetsz, az nem árt semmiképp.
2019. júl. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Túl sűrűn jársz.
2019. júl. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!