Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudtok magyarországhoz kapcsol...

Tudtok magyarországhoz kapcsolódó mandela effecteket?

Figyelt kérdés

Már olvastam/hallottam külföldieket de azokat értelemszerűen nem tudom átélni (pl. Sorozatok címe) vagy nem éltem még akkor amikor egy másikra példa volt.

De szeretném magam is tapasztalni ezért kíváncsi vagyok hogy todtok e valamit ami magyarországhoz kapcsolható vagy esetleg valami mostani.



#Magyarország #mandela effect
2019. júl. 29. 16:16
 1/2 anonim ***** válasza:
34%

Mit tekintesz annak? Ha valamit az emberek egységesen tévesen ismernek el megtörtént dolognak? Akkor a városi legendák vagy a történelem is szóba jöhet. A magyar történelem tele van készpénznek vett mondákkal, amit sokszor tényként tanítanak az iskolában is.

Például:

- Lehel kürtje nem történt meg

- Dugovics Titusz nem létező személy, több ország történelmében megjelenik a motívum erről a karakterről

- Petőfi nem szavalta el a nemzeti dalt a múzeumlépcsőn

- a déli harangszó nem a nándorfehérvári csata miatt szól, minden vallásnak megvan az imára szólításra való jelzése, a kereszténységnél ez a harangozás. Maga a déli harangozásról rendelet korábban ki lett adva, mint a csata megtörtént volna.

- Dózsa György tüzes trónra ültetése Petőfi egyik művének fordulata, innen származik a tényként való átültetése

stb.

2019. júl. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

2 Disney-es, nemzetközit tudok.

Az egyik, hogy a Hófehérkében mindenki szerint - angolul és magyarul is - úgy emlékszik, hogy a Királynő azt mondja: Tükröm, Tükröm, mondd meg nékem... Pedig így szol: Varázstükröm, mondd meg nékem...

(Erre amúgy szerintem van egy logikus magyarázat, bár még nem olvastam, hogy valaki felvetette volna. Kíváncsi vagyok, itt valaki kitalálta-e, mire gondolok😁)

A másik egy Csingilinges intro. Emlékszel olyan nyitasra, hogy a Disney kastély előtt (még a régi típusnál [link] Csingiling atrepül, a palcajaval a kezében és felteszi a pontot az i-re? A többség igen (én is), pedig elvileg sosem volt ilyen. A YouTube kommentek alapján valami régi kazettán volt ilyen, de sokan, köztük én is, nem láthattuk azt a felvételt, meg sem születtünk, mikor kiadták.

2019. dec. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!