Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi számít szegénységnek...

Mi számít szegénységnek Budapesten?

Figyelt kérdés
2019. aug. 1. 07:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki máshol húzza meg ezt a "Szegénységi határt".

Lehet valakinek már az szegény, akinek nincsen autója, pedig az illetőnek csak azért nincsen, mert felesleges neki.

De ha általánosítani szeretnénk, akkor azok a személyek, akiknek a keresete nem haladja meg a minimálbért sem. Vagy nincsen állandó munkája, esetleg feketén dolgozik.

Azt a bizonyos vonalat akárhol meglehet húzni, csak kell valami amihez viszonyítani lehet.

Remélem tudtam segíteni

2019. aug. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudtál, engem nem az érdekel, hogy szerinted másnál hogy van, hanem hogy nálad mi, de végül is segítettél, igen.
2019. aug. 1. 12:04
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
“Szegény az, aki ilyet kérdez, s gazdag ki nevetve továbbáll.” Neeuqrukcuf
2019. aug. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Neeuqrukcuf, megtalállak!
2019. aug. 1. 13:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor télen is az utcán lakom, mert nincs pénz lakbérre.

Ez a nulladik szint. Voltam már itt.


Amikor többé kerül egy szoba bérlése, mint a fizum.

Amikor a kaját a gyereknek lopni kell, mert kevés rá a fizu.

Nekem itt az első határ. Jártam már itt.


Következő hatar; amikor nem tudok megfizetni egy olyan helyet, ahol napi 6 órát lehet aludni.


Next:

Amikor csak az akciós és lejárt áruból engedhetek meg magamnak ennivalót.


Next, amikor nem mondjátok fel egy szemét főnöknek, mert félek, hogy nem lesz új állásom.


Next amikor már van ugyan ágyad és heti néhány alkalommal a szomszéd akár 6 órát is enged aludni és csak 15 órát töltök munkában es mindennap van kaja, akár hús is, de a hónap végére nem jut pénz és szórakozni, sportolni, nem turiból lopott ruháa egyáltalán nem jut pénz.



És innentől felfelé jön már középosztály. Aki félre tud tenni havi 20at amellett, hogy a napi munkaba járást és az otthoni internetet is tudja fizetni.

2019. aug. 7. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Olyan megható volt a válaszod, hogy lelkileg megkönnyeztem.
2019. aug. 7. 11:22
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Saját szegénységemet ott húztam volna meg, amikor havi 80ból kellett megélni az elszállt ingatlan árak után, mert még tanultam. 3an laktunk másfél szobás lakásban. Néha azért mentem el randikra, hogy vki vegyen nekem vacsorát egy kifőzdében, különben aznap se ettem volna meleg kaját.


Már dolgozok, azóta nem gondolom magam szegénynek.

2019. szept. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mit dolgozol?
2019. szept. 11. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!