Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek lelki egészségem...

Korpatív Dániel kérdése:

Mit tegyek lelki egészségem megőrzésének érdekében?

Figyelt kérdés

#őriz #lelkie egészség
2019. aug. 3. 00:47
 1/2 anonim válasza:

szia:)

ez a kerdes engem is nagyon sokaig foglalkoztatott es nagyon sok konyvet olvastam ezzel kapcsolatban viszont en ugy gondolom meg ennyi keresgeles utan is, hogy a lelki egeszseg mindenkinek egyeni fogalom. Vannak akik a sportban talaljak meg a nyugalmat, elmennek futni esetleg masmilyen sporot uznek. Szerintem a lelki egeszseg erdekeben ismerned kell magadat es tudnod kell hogy mik a korlataid, mikor kell tudnod nemet mondani egy megerolteto dologra, es legfokeppen, hogy mik tesznek boldogga. Emellett szerintem fontos egy olyan napirend ami nem megterhelo es amiben van idod sajat magadra is. Nem tudom hany eves lehetsz viszont mint tanulo tudom, hogy az utobbi nem konnyu feladat. Ha szemelyeskedest is vihetek bele, en imadok olvasni es rajzolni. Barmennyire is hangzik unalmasnak, sok ido volt mire rajottem hogy ezek a dolgok azok amik engem ki tudnak kapcsolni es amikor ezeket csinalnom kepes vagyok magammal tolteni egy kis idot es elengedni magamat. Szerintem a legfontosabb, hogy megismerd magad, talalj olyan elfoglaltsagot aminek vegzese kozben ugy erzed, hogy teljesen kikapcsol es megnyugtat es ezeket a dolgokat iktasd be a mindennapjaidba, meg ha aprankent is. Sok sikert!:)

16/l

2019. aug. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ép testben ép lélek.


Azaz rendszeres sport, egészséges étrend! Ez már félsiker!


Konkrét mentálhigiéné már nehezebb. Pszichológushoz jó dolog járni. Meg rengeteg önfejlesztő, önismereti könyv van. Érdemes foglalkozni a témával.

2019. aug. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!