Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség a CONCH és az...

Mi a különbség a CONCH és az ORBITAL piercingek közt?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy piercinget csináltatni amit a kagylóba szúrnak és a pontos nevével nem vagyok jól tájékozódva,esetleg ha valaki tudná akkor megköszönöm előre is!

2019. aug. 5. 14:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kagylókba nem nagyon szoktak piercingeket szúrni. Szegények puhatestűek, és rosszul tűrik, ha szúrkálják őket.

Ha meg a páncélját szúrod át, akkor sem lesz vidámabb.


Amúgy a conch és az orbitál között a hasonlóság annyi, hogy mind a kettő piercing. A conch minden esetben porcba szúrt, míg az orbital lehet akárhova. A conch esetében mindig egy lyuk van, amin az ékszer szára áthalad, míg az orbitál lehet 1, 2, 3, de akár 4 lyukon áthaladó ékszer is. A lényege az orbitalnak, hogy karikaékszeres. A "klasszikus" orbitál 2 lyukon megy át, általában a fülkaréj középső, vagy fenti részében. De lehet cimpába is szúrni, vagy úgy akárhogy és akárhova a fülben. A fülkagyló belső felébe szúrt ékszer az inner-conch, vagyis belső fülkagyló piercing, míg a fülkagyló külső felébe lévő az outer-conch piercing. Mindegyik szúrása kellemetlen, de kibírható. Gyógyulási idejük a helixnél kicsivel kisebb, mivel kevesebb fizikai hatás terhelődik rá, de attól függetlenül fél év körül van. Érdemes jól, és sokáig ápolni és odafigyelni rá. Legjobb ápolószer rá, az Octenisept oldat. Vadhús esetén pedig a szokásos hidrogén-peroxid oldat(patikai)tal való ecsetelés napi 3x, legalább 3 héten át.

Érdemes kétvégén golyós barbell ékszerrel csináltatni, lehetőleg titán anyagból. A talpas ékszer sem rossz, de olykor zavaró tud lenni. Legalábbis én jobb szeretem a golyóst ajánlani és viselni is.

Remélem tudtam segíteni.

2019. aug. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!