Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mentőtiszti diplomával hogy...

Mentőtiszti diplomával hogy lehet a honvédségen belül elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Már egy ideje nézegetem a Mészáros Lázár ösztöndíjat, viszont konkrét információkat nem találok, hogy mi van utána. Tegyük fel hogy elnyerem, és megszerzem a diplomát is... Milyen képzésre küldenének? (altiszti akadémia? Vagy rögtön munka és mellette a továbbképzések?) Milyen beosztást kapnék? (Nem a rendfokozat érdekel, hanem a tényleges munka, a pozíció amit betölthetek majd) Katonaorvosi vagy szanitéci minősítésbe tesznek?

Az alapkiképzés tényével megbarátkoztam, de erről is jól jönne információ.

Köszönöm, ha tudsz segíteni, és veszed a fáradságot :)



2019. aug. 6. 20:36
 1/3 anonim válasza:
A hivatalos megnevezésed taktikai medicina lenne, azaz katonai mentőtiszt. Tekintve, hogy gyakorlatilag tiszt lennél, így a seregben is tiszti pozíciót töltenél be. Mehetnél missziókba, és egyebek. Alapvető feladatod az ügyeleti rendszerhez hasonló lenne itthon, misszióban pedig vinnének terepre.
2019. dec. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek előttem íróval. Még annyit, hogy egy orvos se végez katonatiszti - most már - akadémiát, hogy tiszt legyen.

A rendfokozat és a beosztás két külön dolog. Ha te szakmailag képzett vagy, a képzettséged szerinti rendfokozatot megkapod, és a beosztásod szerint elöljárója csak a szakmai beosztottjaidnak vagy, más egységnél nem. De azt írtad ez téged nem érdekel. A hadseregnek szüksége van jó szakemberekre.

2019. dec. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Te nem harcoló alakulat tagja leszel.

De azért lesz némi kiképzés. Fel a fejjel.

2019. dec. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!