Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Öregnek számítok 18-19 évesen?

Öregnek számítok 18-19 évesen?

Figyelt kérdés
Valamiért túl oregnek erzem magam már mindenhez.. még a bulizáshoz is, masok 14,15 evesen mennek szorakozohelyekre is(nyilvan kamuszemelyivel stb) en meg még sose voltam,,es nem tudom.. mar ugy erzem tul oreg vagyok hozzá😭

2019. aug. 12. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Igen, az vagy.
2019. aug. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
😥😔
2019. aug. 12. 09:49
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Ne már! Saját, valódi személyivel is beengednének? Akkor tényleg az vagy... :D

Amúgy nem, csak valami változás kellene az életedbe...


Hova engednek be 14-15 éveseket? Ami 16+, ott ok, talán... De máshol?

2019. aug. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Dehogy számítasz öregnek. Én se voltam soha szórakozóhelyeken, tömegbulikon, a legnagyobb rendezvény arénakoncert volt. De sokkal jobban érzem magam a kis koncerteken, most hétvégén egy igazán kicsin voltam és ez volt a legjobb. Az előadó úgy beszélgetett velem mintha régóta ismerném és még VIP jegy se kellett, sőt semmilyen. Szóval van élet a szórakozóhekyeken túl is, csak nyitott szemmel kell járnod az utcán és máris beléjük botlasz.
2019. aug. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Én 16 évesen nem megyek el bulikba, meg hasonló helyekre, mert fiatalnak tarom magamat még ezekhez 😅

H te túl öreg vagy, én túl fiatal... akkor kik mehetnek? (17 évesek...)

Szóval ne skatulyázd be magadat!

(vak vezet világtalant ugye...)

Jó szórakozást, és sok bátorságot kívánok!

2019. aug. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 2*Sü ***** válasza:

18 évesen ifjú vagy. Már nem gyerek, de még nem felnőtt.


Az különböző életszakaszok nincsenek kőbe vésve, mindenki mást ért egy-egy kifejezés alatt, ami függ az ő saját életkorától is. Nyilván egy 6 éves számára egy 20 éves az felnőtt, egy 60 éves számára meg inkább gyerek.


A felnőtt kor valahol ott kezdődik biológiai értelemben, mikor az ember növekedése, nemi érése befejeződik. Ez úgy 20-25 éves korra tehető (a nők gyorsabban érnek). Más megközelítésben meg felnőtt az, aki a saját lábára állt, a pénzét maga keresi, nem a szüleivel él, az ügyeit maga intézi a bevásárlástól, mosogatástól, mosástól, takarítástól a szolgáltatókkal, bankokkal való ügyintézésen át a hivatalos ügyekig, és ebben nem szorul a szülei segítségére. Megint más oldalról felnőtt az, aki legalább vázlatosan tisztában van a tettei lehetséges rövid- és hosszútávú következményeivel, ezek tudatában hoz felelős döntéseket. Felelős döntéseket, azaz vállalja a döntéseinek – az akár negatív – következményeit is, az abból adódó problémákat is maga igyekszik megoldani, nem más oldja meg helyette a problémáit.


Így aztán az én világképem szerint azért akad jó pár olyan 30 éves, aki még nem nőtt fel egészen, sok tekintetben inkább egy későn érő ifjú, mintsem fiatal felnőtt.


Az öregség az élet késői életszakasza. 50 évesen még talán inkább vagy középkorú, mint öreg. 60 évesen már azért lehet azt mondani, hogy öreg vagy.


~ ~ ~


Az ember valódi, önálló személyisége a kamaszkorban alakul ki, úgy 14 éves kor környékétől kezdi megkérdőjelezni azt a világképet, értékrendet, amit a szülei, illetve az iskola nevelt belé. Ekkor kezd saját, az addigi tudására, tapasztalataira, gondolkodására, felismeréseire alapozott viszonyulásokat kialakítani az élet különböző dolgaival szemben. Ha így nézzük, akkor 18 évesen még alig 4-5 éve élsz csak igazán tudatos életet. Ezzel szemben egy 50 éves mögött jó esetben van 35 év élettapasztalat, összegyűjtött bölcsesség. 35 év alatt azért az ember sok dolgot újragondol, sok dologgal kapcsolatban finomítja a világképét.


~ ~ ~


Röviden: Nem öreg vagy, hanem ifjú, fiatal. Még az is határeset, hogy egyáltalán felnőttnek mondható vagy-e.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Szórakozóhelyekre valóban járnak 14-15 évesek is. Én úgy 16-17 évesen voltam először, de nem is jártam gyakran. 18 éves koromban vált rendszeresebbé. De igazán 25 éves koromban volt egy újabb hullám, akkor voltak csak igazán a hajnalig tartó bulik. Kilógtam a sorból? Nem éreztem, bár kétségtelenül a többség nálam legalább 5 évvel fiatalabb volt, de láttam pár 40+n éves embert is ilyen helyeken. (Nota bene az, hogy az öregség kérdését a szórakozóhelyekre járáson keresztül közelíted meg, az is árulkodik arról, hogy nem öreg nem vagy, de felnőtt sem.)

2019. aug. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze, kamuszemélyivel, nyilván. Mind értjük, hogy a korodnál sokkal bölcsebb meg érettebb is vagy, aki túl sok amcsi filmet néz.
2019. aug. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyaltalan nem mondtam h erettebb vagyok a koromnal..es nem ertem miert kell így betamadni..😪🤔 amúgy köszönöm az ertelmes válaszokat😪
2019. aug. 12. 12:37
 9/9 anonim válasza:
10%
nyugdíjat is utalhatnák mán
2019. aug. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!