Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Alkohol a legprimitivebb...

Alkohol a legprimitivebb "drog" a világon?

Figyelt kérdés
Belegondol az ember több rossz tulajdonsága van mint jó, hatása se olyan csak tompít semmi boldogságot nem igazán ad, szóval csak szerintem semmire nem jó, de lehet én gondolom így.. Ti hogy látjátok?

2019. aug. 12. 13:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Nem nevezném primitívnek. Az alkoholfogyasztásnak komoly, több évezredre visszavezethető kultúrája van.


"semmi boldogságot nem igazán ad"

Ez elég szubjektív, nekem pl. a minőségi bor vagy pálinka fogyasztása, vagy házi előállítása az önmegvalósítás egy formája, így többek közt ez a boldogságom egyik forrása a családom mellett. Neked talán nem, de nem kötelező alkoholt inni, ha nem szereted.

2019. aug. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nekem nem tetszik egyáltalán a hatása, e mellett elég káros nagyobb mennyiségben tehát egy primitív, veszélyes "drog "
2019. aug. 12. 14:42
 3/18 anonim válasza:
Igen. De annyi előnye van hogy könnyen beszerezhető. Amúgy elég gagyi az egész. Boldogságot is ad de az elég minimális. Persze a jó drogok meg drágák, de mennyivel jobb érzés már felszívni egyszerre egy negyed gramm kólát :D
2019. aug. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ésszel kell inni. Nem annyit, amitől egy óra múlva már rókázol, másnap meg nem bírsz felkelni sem egyáltalán. Annak tényleg nincs értelme, illetve összességében csak szarabbul leszel tőle. Ha mértékkel iszol, és jó minőségű italt, akkor viszont a hangulatod is jó lesz, és még finom is.
2019. aug. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem tetszik a gondolkodásmódot, tehát primitív vagy. Most ezen felháborodsz. Akkor ki a hülye? Nézz utána a primitív szónak a szótárban. Amúgy meg: mint mondtam ez elég szubjektív. Lehet, hogy neked nem tetszik, de attól még lehet jó, ha tudod hogy fogyaszd.
2019. aug. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Igen, erre akartam kiterni hogy egy komolyabb drogoz képest semmi, és milyen könnyen ralehet szokni ugyebár az alkoholra, és ráadásul komoly elvonási tünetekkel jár mint pl delírium tremens (súlyos alkoholizmus) tehát amit ad az semmi nagyjából,allitolag heroin után 2. Legnehezebb letenni, Azért érdekes.
2019. aug. 12. 15:40
 7/18 A kérdező kommentje:
5# Ki háborodott fel?
2019. aug. 12. 15:44
 8/18 anonim válasza:
Hát azért nem akarok nagyon az alkohol védelmére kelni, de több hónap (inkább év) rendszeres használata alatt alakul ki a fizikai függőség. Utána persze aztán biztos télleg kemény elvonása van, de ha mondjuk barnát lődöz az ember kb 2 hét (napi szintű) használat mellet már befigyel a fizikai elvonás. Utána meg hiába hagy ki mondjuk 1 évet, mert ha megint belövi magát visszajön már egyből a fizikai függőség is, mert a szervezet emlékszik rá! Meg azt benyomja az ember azt olyan kurv.jó hogy az életbe nem lehet elfelejteni, és aki kipróbálja élete végéig függő lesz (nem ismerek olyat akivel ne így törtét volna meg..). Én mindkettőt próbáltam (bár alkoholista nem lettem) és elmondhatom hogy a hernyó az valami sokkal gázosabb. Ha valaki kipróbálja egy pillanat alatt hazavághatja vele az egész életét, míg a piával ez egy hosszú művelet...
2019. aug. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Sok ember hogy védi az italt , de sok millio ember halalaert felelos ,évente , nem beszelve hogy minosegi ital is 8-10k (vagy tobb) forintba kerul.amit sokaltam egy uveg piaert mindig.
2019. aug. 12. 16:16
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
Ha a primitív jelen esetben egyszerűséget jelent, akkor nem. A legegyszerűbb drog ugyanis az, ha túlhajtod magad. Amikor átesel a holtponton, de még tovább fokozod a tempót. Az rengeteg endorfint termel. Még függővé is képes tenni az embert.
2019. aug. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!