Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az normális, hogy egy zálogház...

Az normális, hogy egy zálogházban felmérték a fehér arany gyémánt gyűrűmet, és azt mondta az eladó, hogy a gyémántot nem tudja felmérni, ezért csak magát a gyűrűt tudja, és nagyjából leszámítja a kövek súlyát belőle?

Figyelt kérdés
És így egy teljesen nevetséges összeget akartak volna adni érte. Van értelme elmennem más zálogházba is? Vagy összes zálogházba ugyan ez a helyzet?
2019. aug. 13. 18:11
 1/6 anonim válasza:
100%
ha meg van a gyűrű papírja vagy a számla (talán még az is belefér ha tudod a pontos adatait a gyűrűnek) , akkor magad utána nézhetsz mennyi a piaci értéke a gyűrűdnek,és jobb eséllyel indulsz egy jobb összegért.
2019. aug. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
sajnos nem tudom, mivel ajandek volt
2019. aug. 13. 20:32
 3/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Egy korrekt helyen eleve úgy csinálják, hogy roncsolással veszik át, ha csak törtarany árok veszik át. Gondolom érthető, mert egy szép és gyűrűként is eladható darab, az nyilván többet ér, mint az anyagainak értéke, mert befektetett munka van benne. Egy bolti gyűrű is drágább, mint a benne lévő arany értéke, mert szép és meg van munkálva.


Szóval ha roncsolással venné át az aranyat, és kivennék a gyémántot, akkor korrekt, mert a roncsolás miatt tudni fogod, hogy nem akarja eladni gyűrűként.


Nagyjából leszámítás nekem nem tetszik, inkább vidd máshova. Vagy vegye ki előtted (!) a gyémántot és roncsolja a gyűrűt. Az korrekt, de akkor a gyémánttal meg külön futkoshatsz. Én inkább máshova vinném.

2019. aug. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom ! Megprobalom mashol, hat ha mas helyen sikerrel jarok 😊 csak nem vagyok jartas ilyen temaban, de viszont a gyurut nem szeretnem megtartani
2019. aug. 13. 21:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Zálogház mindig piaci ár alatt vesz be bármit. Ha nem eladod, hanem készpénz fejében adod be zálogként, akkor meg még sokkal kevesebbet.
2019. aug. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor hova erdemes vinni? Esetleg felbecsultetni valami ekszeruzletben es ugy ha eladnam?
2019. aug. 15. 06:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!