Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Illetlen dolog könyvben...

Illetlen dolog könyvben aláhúzni vagy kiemelni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy alapvetően igen, de, ha nem vallási vagy szépirodalmi műről van szó, akkor is? Úgy érzem személyesebbé válik a tartalom és könnyebb integrálnom az adott információt, ha aláhúzom vagy kiemelem.

2019. aug. 19. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A saját könyveddel azt csinálsz, amit csak akarsz.
2019. aug. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ahogy írtad, a könyvtől függ. Ha ez egy tankönyv, vagy hasonló, akkor ez szükséges lehet, mint írtad is, hogy a jobb szövegértés, integrálás, asszimilálás folyamatában segít. Ilyenkor akár még apró megjegyzéseket is írhatnak, az aláhúzott / kiemelt szövegek jobb befogadásához.

Mondom ezt úgy, hogy ellenzem a könyvek bármilyen rongálását, beleértve azt is, ha valaki csak szamárfüllel behajtja alul, vagy felül a könyv lapját, mert nincs semmilyen könyvjelzője, ami bármi papír lehetne.

2019. aug. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A könyv egy darab papír, nem több és nem kevesebb.

Nincs olyan, hogy "illetlen dolog" ezt vagy amazt csinálni vele. (Feltéve természetesen, hogy nem valaki másé a könyv, nem is könyvtári, stb. De ott sem a "könyvsége" miatt illetlen.)

Valahogy kialakult ez "a könyv az szentség" nézet, talán a korvinák idején, vagy amikor egy-egy paraszti családnak generációkon keresztül csak egy darab könyve volt (a biblia). Azokat nyilván minél tovább meg kellett őrizni. De egy mai könyvet már a kiadója sem szokott olyan kivitelben a piacra dobni, hogy az generációkat kiszolgáljon, sokszor egyetlen, mégoly kíméletes elolvasás hatására is lapjaira hullik.


A könyv elsődleges funkciója, hogy gondolatokat kapjunk tőle. Ha ez a dolog neked úgy hatékonyabb, hogy aláhúzgálod, vagy a margón bejelölöd, amit fontosnak érzel belőle, esetleg egy-egy résznél a lap aljára leírod az oda illő címszavakat, akkor tedd azt! Amikor én erre rászoktam, onnantól csak ötösökre vizsgáztam az egyetemen.

2019. aug. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

15:55


Azzal, hogy a könyv csak papír, nem értek egyet. Például a Bibliát sem azért tiszteljük -véleményem szerint - mert rövid vagy hosszú ideig meg kell őriznünk, hanem mert olyan szakrális tudást tartalmaz, amely túlmutat a világi jellegű információkon és az emberi élet értelmét prezentálja. Szimbolikus jelentősége van és fontos, hogy megkülönböztetett tisztelettel bánjunk vele.

2019. aug. 20. 11:07
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Ezen nem fogok veled vitatkozni, mert sok minden máson kívül az élet értelmének prezentálásához sem értek, csak azt szeretném jelezni, hogy a fenti gondolatmenetem lényege az volt, hogy a "könyv nem csak papír, hanem valamiféle szentség" elv onnan eredhet, hogy sok helyen, sokáig a Biblia volt "A Könyv"; és amikor aztán lett "Másik Könyv" is, akkor azt is azzal megegyező tisztelettel kezelték.

És nyilván, amíg a (szakrális) tudás tartós megőrzésének egyetlen lehetséges tárgya a könyv (Biblia) volt, addig logikus, hogy a kettő (a tudás és a könyv) tisztelete összeforrt.

Ma már a könyv (általában, nem konkrétan a Biblia) nem "szentség", a benne foglalt gondolat (vagy ha akarod, nevezhetjük akár tudásnak) az persze lehet az, de emiatt még nem kell babonásan tisztelni magát a papírt (az adathordozót).

Szerintem.

2019. aug. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A Bibliát is meghúzom, és bele írok, ha elemzem. Segít tisztázni a gondolatokat.
2019. aug. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!