Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért néznek furcsán? Mindig...

Miért néznek furcsán? Mindig így köszönök, sőt telefonban is, meg emilben is. Furcsa pofákat látok, minimum nem értik. . Folytatom a hagyományt.1edül. Sváboknak persze, Grüss Gott, horvátoknak meg : BOG

Figyelt kérdés
egyház,vallás,köszönés,hagyomány

2019. aug. 20. 23:10
 1/7 anonim válasza:
Hogy tudod az utca emberét megkülönböztetni, hogy milyen nemzetiségbe tartozik? Én is furán néznék Rád, ha az utcán rám köszönnél helló helyett úgy, hogy "Zdrásztvuj", mert nem megszokott. :)
2019. aug. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak az ismerős nemzetiséginek köszönök. A többi marad magyarul.
2019. aug. 22. 07:43
 3/7 anonim válasza:
Én sváb vagyok, de furán néznék bárkire, aki Grüss Gott-tal köszönne nekem, mivel magyar állampolgár vagyok és Magyarországon vagyunk. Gesztusnak biztos szép, de nem minden nemzetiségi él nemzetiségi életet.
2020. dec. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért a gének azok nem hazudnak. Meg az etimológia sem. A ex-Yu-ban 19 nemzetiség élt,minimum.valaki megszólalt,azonnal lehetett tudni ko je ko ??? Wer ist wer? Who is who ? Kto jeszt kto ??
2020. dec. 17. 09:47
 5/7 anonim válasza:
Nem tudom, ez hogyan jön ide, szerintem fogadd el, hogy furcsa vagy, ezért néznek Rád furcsán. Én hiába vagyok sváb, a felmenőim között részben (kb 10%-ban) van szerb,tót, magyar, görög is. Mégsem köszönnek 4 nyelven. Hiába van bennem ilyen olyan gén, nekem köszönnek, mint magyar állampolgárnak, és nem a sváb/szerb/tót/magyar/görög génjeimnek.... :/
2020. dec. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az vagy akinek érzed magad.
2020. dec. 19. 10:56
 7/7 anonim válasza:
Pontosan, ahogy mondod! Valószínűnek tartom, hogy azok akik furcsán néznek rád, ők is így gondolják, mert ők sem biztos, hogy svábnak, vagy horvátnak érzik magukat, te viszont mégis úgy köszönsz.
2020. dec. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!