Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tudok külföldi oldalról...

Bells44 kérdése:

Hogy tudok külföldi oldalról rendelni?

Figyelt kérdés
Mármint maga a megrendelés folyamatát meg tudom csinálni, de fizetni hogyan? Mert nrm hiszem, hogy itt lehetséges utánvétellel fizetni, hiszen az USA-ból hozzák. Viszont nem szivesen adnám meg a számlaszámom, félek, hogy csak rosszul járnek vele, és több pénzemet is elveszteném. Illetve a másik kérdés, ami fontosabb: nekem nincs dollárom. Csak forintom. Most váltsak dollárt? Dr azt hogy rakom a számlámra? Nagyon nem vágom...

2019. aug. 26. 12:57
 1/3 anonim ***** válasza:
milyen oldalról akarsz rendelni?
2019. aug. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Külföldről tényleg nincs utánvétel, mindent előre ki kell fizetni, különben nem is meg végbe a rendelés folyamata. Nem kell dollárban lennie az egyenlegnek, fizetéskor automatikusan átváltja a bank a másik valutába napi árfolyamon.
2019. aug. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem vagyok elég tájékozott, de online vásárlásnál nem találkoztam olyannal, hogy bankszámla adatokat kellett volna megadni, hanem bankkártya adatokat.


Online bankkártyás vásárláshoz célszerű virtuális kártyát igényelni, használni. Ez valódi vásárlásnál nem használható, nincs rajta sem chip, sem mágnes csík. Alaphelyzetben 1 Ft-os értékhatáron és napi 1 vásárlási határon áll. Ingyenesen, netbank használatával változtatható a limit és a vásárlás darabszám, és az is időzáras. Vásárlás előtt beállítom a fizetendő összeget és mondjuk 24 órás időtartamra 1 darab vásárlást. Fizetek vele, aztán 24 óra elteltével visszaáll 1 Ft-os értékhatárra, addig sem lehet vele már fizetni, hiszen az 1 vásárlás megtörtént. Ha bajmolódni akarok vele, akkor rögtön vásárlás után visszaállítom 1 Ft-os értékhatárra, illetve, ha újabb vásárlást szeretnék, akkor átállítom arra az összegre és fizetek. Nyugodtan tárolhatják a kártyaadatokat, ha nagyon szorgosak, akkor naponta 1 Ft-os fizethetnek vele, ami gyakorlatilag lehetetlen, mert mit tudnak fizetni vele; de kapnék róla SMS-t, és bejelenthetném a bankban. A bolti vásárlásra is használt kártyám adatai nem szerepelnek a neten.

Külföldi online fizetésnél előfordulhat, hogy csak hitelkártyával lehet fizetni, betéti kártyával nem. Jónéhány esetből egyszer találkoztam olyannal, hogy emiatt nem tudtam fizetni. A többség, bár hitelkártya adatokat kért, minden további nélkül elfogadta a betéti kártya adatokat.

Olyan előfordul, hogy először 1 dollár, 1 euró értéket vonnak le, aztán a maradékot. Ilyenkor kevés az 1 db vásárlás engedélyezése, hiába elegendő a limit, a darabszám miatt elakad a vásárlás.

Az átváltás automatikusan megtörténik, de eurótól eltérő valuta esetén előfordul, hogy először euróra váltják, aztán azt másra, például dollárra. Ilyenkor drágább, mintha közvetlen lenne a váltás. Érdemes kicsit magasabb határértéket állítani.


Nemigen kell visszaéléstől tartani, hiszen az hamar kiderül, és meggátolják őket.

Nem is az egyes kereskedőknél kell fizetni, hanem átirányítanak ezzel foglalkozó pénzintézeti oldalra, ott kell megadni a kártyaadatokat, a kereskedő csak értesítést kap, hogy megtörtént a fizetés, semmit sem tud a kártyaadatokról.

2019. aug. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!