Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha külföldön volt egészségbizt...

Ha külföldön volt egészségbiztosításom, amíg kint dolgoztam és éltem, de itthon is volt, mert nem volt bejelentve hogy nem lakok itt, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ha az a cél, hogy beleszámítson a nyugdíjba a kint ledolgozott félévem, menjek be egy okmányirodába, hogy nem inaktiváltam a TAJ kártyám, de amúgy kint dolgoztam? Papírok megvannak amik igazolnák.


Vagy inkább már hagyjam?

Nem tudtam, mikor kimentem hogy ilyesmit kell intéznem, illetve a szüleim sem, lett biztosításom ahogy dolgoztam, de most itthon sehol sincs meg hivatalosan hogy kint éltem/dolgoztam.



2019. aug. 26. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell inaktiválni a TAJ kártyát ahhoz, hogy beleszámítson. Van róla papírod, hogy külföldön bejelentve dolgoztál, az elég.
2019. aug. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szántóvető ***** válasza:

köteles vagy jelezni az egészségbiztosító felé hogy külföldön dolgozol,ha nem teszed akkor megbüntetnek.

itthon hogy lettél volna biztosítva?ki fizetett utánad?te magad tudtál volna eü-hozzájárulást fizetni,de ezt is intézni kellett volna.

a külföldön dolgozott fél év érthető módon nem számít bele a Magyar nyugdíj éveidbe,ebben ne is reménykedj.ettől függetlenül menj be és tedd rendbe a dolgaidat.

"de most itthon sehol sincs meg hivatalosan hogy kint éltem/dolgoztam."-nem tudom melyik országról van szó,de e104-es nyomtatványt kellett volna kérni a kinti hivataltól és az már elég lett volna.bár hogy mire mész vele azt nem tudom,mint már mondtam az itthon nem számít be sehova.

2019. aug. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, hogy nem jár nyugdíj a külföldön végzett munka után! Ha az a külföld az EU-n belül van, akkor beleszámít a nyugdíjba.


Sajnos az első találat pont egy origos cikk volt, de attól még ide illik, olvasd el:

[link]

2019. aug. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt még hozzáteszem, hogy én amikor kint dolgoztam, majd hazajöttem és bejelentkeztem munkanélkülinek, akkor lekérték külföldről az adatokat és beleszámított a mnélküli járadékba az ottani idő és fizetés. Szóval mindenbe beleszámít az EU-n belül végzett munka. Az EU-n kívülit nem tudom, olvasd el a cikket vagy keress rá.
2019. aug. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!