Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan éljünk környezet...

Hogyan éljünk környezet tudatosabban?

Figyelt kérdés
Nemsokára 2 gyerekes családanya leszek és nagyon szeretném ha tehetnék valamit a bolygónk szörnyű helyzetéért legfőképpen miattuk. Mikor ezen elgondolkoztam és picit beleástam a témába magam rájöttem szörnyű amilyen környezetszennyezően élünk . Ezen szeretnèk változtatni most azonnal ..de nagyon tudatlan vagyok a témában. A férjem kocsi helyett biciklivel fog járni dolgozni ez az első lépés . Viszont ami a leg szembetűnőbb , hogy rengeteg kis nejlon zacskót dobunk a kukába . Mivel helyettesíthetném ezeket pl. A piacon amikor 10 féle zöldséget veszek ? Vagy a boltba amikor zsömlét kiflit veszek ? Rengeteg szatyrunk is van itthon ezekből próbálunk nem venni újat. A férjem sajnos imádja a cukros löttyöket emiatt sok műanyag palackot használunk . Erre a szelektív lenne a jó megoldás ha jól sejtem ? A takarítószereket szeretném ecetre, szódabikarbónára cserélni de mit csináljak a már megvásároltakkal amiknek még a fele sem fogyott el ? Az egyik legnagyobb lépés a mosipelus lenne az eldobható helyett ezt is tervezem bevezetni . Ti otthon , hogyan gyűjtötök szelektíven nekem ez sem tiszta teljesen . Mi panelban lakunk. Őszintén azt sem tudom hol a legközelebbi szelektíves de ma lesz a napja, hohgy utánna jarok. Ti miben viszitek el odáig a szét szelektált szemetet ? Tudom szégyen , hogy ennyire tudatlan vagyok ezzel a témával kapcsolatosan de sajnos senki nem nevelte belém. A szüleim nem figyeltek erre .. én viszont szeretnék és a gyerekeimnek is szeretnèm megtanítani . Nem akarom , hogy poshadt vizet igyanak felnőtt korukban ..ha ők nem lennének nem foglalkoznék ezzel a témával de miattuk szeretnék megtenni amit csak lehet úgyhogy kerlek írjatok nekem tippeket a mindennapi környezet szennyező dolgok helyettesítésere pl , alufólia, nejlon zacsi , fújós dezodor , légfrissítő , takarító szerek , tisztálkodó szerek . Köszönöm ha segítesz.

2019. aug. 27. 07:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Jaa igen a férjem szendvicseket szokott késziteni magának munkába és szömlékként alufoliaba csomagolja . :( ezt is beszüntetjük de akkor mibe csomagoljuk helyette?
2019. aug. 27. 07:22
 2/7 anonim ***** válasza:
Zöldséghez/kiflihez lehet hálót venni pl a tescoban, amit mindig vihetsz magaddal. Amúgy a szelektívet nagy, anyagból készült szatyrokba gyűjtjûk, bevásárolni is ilyennel járunk.
2019. aug. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

instagrammon nagyon sokat tudhatsz meg itt: animalcarehungary

miteszek

ez a két oldal NAGYON hasznos!!! nézz utána, egyik se privát, be se kell követned, meg tudod nézni :)


Néhány tipp tőlem:

- használj vászontáskát, nejlonzacsi helyett

- lehetőleg vásárolj többet a cruelty free (nem állatokon tesztelt) termékekből, ebbe tud segíteni egy alkalmazás is, a Cruelty Cutter :)

- használd az Ecosia böngészőt (ugyanolyan mint a google csak segíted vele a környezetet, mert 45 böngészés után ültetnek egy fát):)

- szívószálat NE használj/vegyél!!! ha nagyon kell akkor papír vagy fémszívószálat használj

- ha látsz valahol szemetet azt szedd fel

- egyél kevesebb húst/vagy legyél vega/vegán

- gyűjts szelektíven, nálunk erre van külön sárgakuka abba gyűjtjük és ezt a kukát másik nap viszik el mint a másik kukát (nálatok ez nem tudom hogy megy)

- ne szemetelj


Tényleg nézz utána az oldalaknak amiket leírtam! Nagyon hasznosak!!!

2019. aug. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
A szendvicseket lezárható dobozba is lehet tenni vagy becsomagolni szalvétába.
2019. aug. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én egy zacsit sem dobok a tengerbe és fizetek az elszállításért, ami magában foglalja elméletileg a megsemmisítést. Igyekszem eleve kevés nejlont használni. Tehetek-e ennél többet? Csak mert sokan az én arcomba is tolják a nejlonzacskóba gabalyodott élőlények fotóit.
2019. nov. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2023. jan. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A pénzrendszert és az egész világ értékrendjét kellene egy időben megváltoztatni. Ez kb. lehetetlen, sajnos. Én a prepper, meg a deep adaptation hungary facebook oldalakat nézegetném a gyerekek érdekében.

„Senki sem vonja kétségbe, hogy a nyerészkedési vágy, a gyilkos versengés, a munkás kizsákmányolása, a vásárló megtévesztése, az ifjúság megrontása, lénytársaink kínzása, az élővilág elpusztítása rettenetesen rossz dolgok, és hogy aki így cselekszik, az bűnt követ el. Mint ahogy abban is egyetért a vélekedők többsége, hogy ezek azok a tulajdonságok, amelyek a piaci versenygazdaság számára lehetővé teszik a korlátlan növekedés fenntartását; s hogy ez a növekedés az általános jólét, a társadalmi béke és a szabadság egyedüli lehetséges forrása. Tehát a jó cél érdekében, ahogyan azt Keynes professzor, a jóléti közgazdaságtan apostola vallotta, »még egy ideig« rosszat kell cselekednünk. Az ökológiai katasztrófa ennek a veszedelmes nézetnek a következménye. Mert ilyen feneketlen kárt – az emberiségnek, az élővilágnak – ilyen hosszú ideig és ilyen tömeges méretekben csak tiszta lelkiismeretű emberek tudnak okozni, abban a hiszemben, hogy »végső soron« jót tesznek, amikor ártanak.”

2023. jan. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!