Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet arra, hogy elvégezhessem az A1 es jogosítványt?

Figyelt kérdés
Az AM et nem engedték, pedig jó tanuló vagyok, szabályokat betartva közlekedek biciklivel. Megígérték 7. Osztályos koromban, ha javítok elkezdhetem a jogsit és vehetek egy motort. Természetesen tudták, hogy nem leszek képes rá. Nem szeretnék drága motort, egy MZ ETZ 125 ről lenne szó. Nyolc éves korom óta álmodozok arról, hogy majd egyszer motorozhatok. Már minden barátomnak van valamilyen motorja. Lányoknak is. Nagyon szigorúak a szüleim, pedig okuk nincs rá. Nem engednek el a barátaimmal sehová sem, pedig nem olyan a baráti köröm. Apum már beleegyezett, az AM nél is ez volt, csak anyu azt mondta, hogy nem, és apum is meggondolta magát. Attól tartok megint ez lesz!

2019. aug. 30. 17:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Mielőtt jönnének azok a kommentek, hogy ne anyuci pénztárcáján élősködni, közlöm, hogy van saját pénzem és megdolgoztam érte.
2019. aug. 30. 17:48
 2/8 anonim ***** válasza:
A szigor oka, hogy féltenek. Érvelhetsz bármivel, akkor is egy gyereknek az utcán motorozni, meg mások előtt vagánykodni veszélyesebb, mint biciklizni. A leírt körülmények alapján nem fogják megengedni és soha nem is akarták, csak találtak rá kifogást hogy el legyen a téma esedékessége tolva. Tudj rá, az életben nem kapunk meg mindent, amit akarunk.
2019. aug. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem vagánykodásra használnám hanem közlekedésre.
2019. aug. 30. 18:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, engem is világ életemben érdekelt minden jármű, így a motorozás is. Az AM-et nagyon meg akartam csinálni 14 évesen, de nem engedték. Aztán meglett a B kategóriám 17, C kategóriám 19 évesen, 2 hónapja pedig lett egy autóm. De a motorozni még mindig nem szeretnének látni a szüleim. Nem azért, mert bennem nem bíznak (mert tudják, hogy tudok vezetni, gurultam már néhány t tízezer km-t autóval, meg jópár ezret furgonnal is), hanem a többi közlekedőben. Egy időben "haragudtam" rájuk, hogy nem engednek motorozni, de amióta a múltkor láttam egy balesetet (két autó félfrontálisan ütközött) rájöttem, hogy bár a motorozás egy életérzés, sokkal veszélyesebb, mert bármikor kihajthatnak eléd. Utólag visszagondolva örülök, hogy nem engedték, mert lehet, hogy már nem lennék ezen a bolygón (1 hetes jogsival jöttek belém majdnem egyszer oldalról). Szóval ha ennyire féltenek a szüleid, örülj neki és hallgass rájuk, akármilyen nehéz elfogadnod, később örülni fogsz neki, hidd el. 20/F


Azt meg nem tudom értelmezni, hogy egyik mondatod szerint jó tanuló vagy, a következőben már javítanod kell és nem tudod megcsinálni a jogsit a szüleid szerint.

2019. aug. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem a jogosítványt, hanem a javítást nem bírtam. Egy biosz meg egy matek 4 esem volt, és azokat kellet olna felhúznom.
2019. aug. 30. 18:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor én értettem félre, bár elég kétértelműen fogalmaztál. De a lényegen mit sem változtat, továbbra is fenntartom a véleményem, azt javaslom, gondold át alaposan, amit írtam.
2019. aug. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy kitűnőre sem csinálhattad volna meg a jogsit, csak motiválásként mondták.
2019. aug. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, miről beszélsz? Bocs, de nem értem.
2019. aug. 30. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!