Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angol-japán gimnázium budapest...

Angol-japán gimnázium budapesten? Többi lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok. Rengeteg kérdést olvastam ezzel kapcsolatban. Most megyek 8.ba, és már van 1 gimnázium amit megfogok jelölni, de az angol-francia. Nagy animés vagyok, így a japán kultúra és nyelv iránt is érdeklődöm.. Ezért szeretnék megjelölni egy angol-japán sulit is. Sokat keresgéltem, rátaláltam a Babitsra, de az nekem 1 órára van onnan ahol lakok, aztán a Hunfalvyra is rábukkantam, de ott meg közgazdaság szak van, amire nem szívesen mennék. Még a Szent Györgyit is megnéztem, talán oda elmegyek nyíltnapra, de valahogy nem szimpatikus. Az lenne a kérésem, hogy tudnátok-e ajánlani angol-japán, kéttannyelvű iskolát? 11. kerülethez közel legyen, bár így is kevés ilyen fajta iskola van :D Mellesleg amit eddig néztem, az angol-francia, az a Széchenyi István. Köszönöm előre a válaszokat!

2019. aug. 30. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Magyar kinai ket nyelvu gimi nagyok jo. Igaz nem japan de hasonlo raadssul minden evben 2x utaznak kinaba
2019. aug. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Az a gond, hogy Magyarországon nagyon kevés a japánt tanító gimnáziumok száma, így Pesten kb ez a három színvonalasabb gimnázium van amíről és is tudok. Ha jól tudom a Corvinban és a Városmajoriban is lehet japánt tanulni, de ott csak harmadik nyelvként szakkör szinten (Szakköröket nem ajánlanék mert szerintem nem elég színvonalasak és csak az idődet húzzák.).

Bár a Hunfalvyról hallotam, hogy nagyon színvonalas és jók a tanárok is, ha nem tetszik a közgazdaság, inkább ne erőltesd, csak szenvedés lenne.

A Szent Györgyiről nem sokat tudok, de hangulatosnak helynek tűnik (ha eltekintünk a számomra lélekölő épülettől). Azt vedd figyelembe, hogy itt csak 9.-től lehet japánt tanulni.

Ha bevállalod az ingázást a Babitsot nem fogod megbánni. Jókat hallotam róla.

Ezenkívül a Fasoriban is van valami japán szakkör szerűség (ha még nem szűnt meg), viszont vallásos suli, úgyhogy te döntöt el, hogy mi a helyzet vele.



----------------------------------------------------------


UI.: Ha végképp szakad a cérna, akkor akár egyedül is tanulhatod. Ha viszonylag tudsz angolul, akkor az interneten rengeteg anyagot találsz ehhez. Itt írtam egy jó hosszú választ erről: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..

Nem mondom, hogy ne menj emiatt japán szakra, ez csak amolyan B-terv.

2019. szept. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Még meggondolom, hogy biztos vagyok-e a japán gimiben :) tanulni viszont mindenképp szeretném a nyelvet, így a 2.es válaszolónak köszönöm:)

Kínait pedig nem szeretnék tanulni 1. válaszoló.

2019. szept. 1. 15:57
 4/4 anonim ***** válasza:
A Babitsba menjél, ha kicsit többet is kell utaznod, ha felvesznek!
2019. szept. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!