Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék elkezdeni gördeszkáz...

Szeretnék elkezdeni gördeszkázni. Milyen deszkát ajánlotok egy kezdőnek?

Figyelt kérdés
Milyen árban érdemes venni, milyet, ilyesmi.

2019. szept. 2. 20:01
 1/2 anonim ***** válasza:

1. legfontosabb, hogy mire szeretnéd használni? Trükközésre? Netán csak gurulgatni A-B -be?

Nos, mivel "gördeszkát" írtál, ezért gondolom trükközni, mivel csak ez sorolható azok közé.

Kezdésnek oxelot vegyél. Olcsó is és az alapokat lazán eltanulhatod vele. Én az alap 7 trükkig eljutottam vele. (ollie, b/s és f/s ollie, pop front és back shuvit, kick és heelflip). Aztán reccs a lapnak, de azt bármikor lecserélheted. Ha a kerék megy tönkre, akkor azt cseréled. A végén egy saját összerakott deszkád lesz. Oxelonál is próbáld az olcsóbbat keresni. Ideális olyan 15.000 forintig menni. Azért nem drágábbat mondok, mert ha menet közben nem jön be a deszkázás, akkor csak fölöslegesen pazarlod a pénzed. A lap méret az mindegy, a lényeg, hogy állj rá és mondd azt, hogy KÉNYELMES! aki cipőmérethez igazítja az egészet, az nem deszkás, csak egy kezdő kontár. Havernak 7 és feles lapja van 45-ös lábbal. Ennyit erről és 360 flipet tisztán adja 180 ba. Csapágyak sajnos hamar elhasználandó dolgok, én abból is az olcsóbbat veszem, viszont abból többet. Így ha tönkrement, akkor bármikor cserélheted. Vigyél mindig magaddal deszkázásnál szerszámokat, pl.: villáskulcsok, imbusz vagy csavarhúzót. Szval, hogy el tudd látni a deszkádat, ha szétjönne. kienged a csavar stb. Kerékre kell egy villáskulcs (ha nem sajnálod a pénzt, akkor vegyél egy special erre kifejlesztett deszkás szerszámot), csavarhúzó, egy kisebb villáskulcs, amelyet a lap és a függő közti csavarok rögzítésére kell, meg egy nagyobb kulcsot, amely a függő érzékenységére kell. Meg persze pót alkatrészt sem árt, ha nincs kedved rohangálni ide-oda. pl. csapágy, + csavarok (csavarokat könnyű elhagyni, főleg a kisebbeket).

Remélem tudtam segíteni.

2019. okt. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszod, hasznos volt! Igen, trükközni szeretnék elkezdeni tanulni :)
2019. okt. 21. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!