Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért kötelező a sportnap...

Miért kötelező a sportnap gimnáziumban?

Figyelt kérdés
Egyházi gimnáziumba járok. Már tavaly be vezették hogy egy nap a héten 8., 9. Órában a diákoknak az iskolában kell maradnia 2 plusz tesi órára. Ez alól mentesülni lehetett foci, judo, úszás edző által kiírt igazolásokkal, és még a gyerek orrvos igazolása is elég volt. Az idei évben úgy döntöttek, hogy ezt többé nem képesek el fogadni. Én egy különleges igazolással mentem fel, ami szerint én nem vagyok terhelhető, és csak annyira veszek részt a tesi órán, amennyire nekem kedvem van. Ezt is vissza utasították. Valószínűleg mert egészségileg semmi bajom. Egy gyerek kori műtét miatt vagyok erre jogosult. De nem is ez most a lényeg. Köteleznének arra, hogy vegyek fel valami sportot az iskolán belül amit 2 órán keresztül délután csinálnom kellene. Azt szeretném meg tudni, hogy ezt a sportnapot törvény írja e elő, vagy csak az iskola hülyesége? Arra is gondoltam, hogy mivel egyházi iskola, teljesen mások a követelések mint az államiaknál. Alá tudná nekem támasztani vagy éppen meg tudná cáfolni ezt valaki? Szeretnék tisztán látni a dologgal kapcsolatban mert ez az egész így nagyon nincsen rendben.

2019. szept. 6. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Heti 5 testnevelés kötelező, teljesen függetlenül attól, hogy egyházi vagy állami. Ha a rendes órarendbe csak 3-at tettek, akkor ez a plusz kettő a normál heti rend része. Az mondjuk furcsa, hogy eddigi orvosi igazolást nem fogadják el. A szüleid futhatnak még egy kört ezügyben.
2019. szept. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Tragikus a helyedírásod. Vannak ritka kivételek, amikor teljesen életképtelen testben fantasztikus elme munkál. Ép testben ép lélek. Hallotad már ezt? Ha nem edzed a tested, satnya lesz azértelmed és a lelked is.
2019. szept. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
,,Azértelmed,, jó szerintem a helyesírást hagyjuk második. Az elsőhöz: nem fognak több kört futni. Ez már így marad, csak azt nem értem, hogy mért kéne nekem kötelező jelleggel pl. Fociznom (Gyűlölöm a focit) meg ilyenek
2019. szept. 6. 20:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Senki nem kötelez arra, hogy focizz.

Nem tudom, hol romlott el a rendszer, de mi annak idején a tornaórát szerettük a legjobban.

2019. szept. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez már nem az mint régen volt. Egy ilyen órára be mentem mert akkor volt a meg beszélés. A végén kérdeztük, hogy tanár úr haza mehetünk? A válasz: nem! Ha én itt rohadok dél után akkor ti is.
2019. szept. 6. 21:57
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

Nem csak a helyesírásod tragikus, de tele van a szöveged ellentmondásokkal, logikátlanságokkal.

A sportolás a te érdeked, nem ellened van.

Egyébként törvény írja elő, még egyetemistáknak is.

Öreg ember vagyok, a mai iskolákat nem ismerem. De gyalogos és kerékpáros túravezetőként számos főiskolásnak, egyetemistának adtam igazolást, hogy rendszeresen túráznak az egyesületünkkel.

Volt olyan, akit egyszer láttam csak, amikor kérte az igazolást. Na ő nem kapta meg.

Sokan visszaélnek ezzel a rendszerrel.

Úgy vélem, a te iskoládban azért dönhettek a szigorítás mellett, mert ott is sok valótlan igazolást adtak le a diákok. Vagy valódi ok nélkül szereztek felmentést.

Ha a rendszerben hiba van, az a rossz tanár lehet, aki nem szeretteti meg a sportot.

2019. szept. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A sporttal semmi bajom. Csak a kötelezéssel. Törvény.. köszönöm. Erre voltam kíváncsi :)
2019. szept. 7. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!