Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A bordó szín mit szimbolizál?

A bordó szín mit szimbolizál?

Figyelt kérdés
Ha válaszol valaki, próbáljon valami forrást is megjelölni. Lehe akár magyar, akár angol. Én sehol nem találom rá a választ, mindenhol csak a pirosat olvasom.

2019. szept. 9. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Miért kéne egy színnek bármit is szimbolizálnia?
2019. szept. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első lepontozását nem értem. Semmit sem szimbolizál egy szín.
2019. szept. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmit, a szín az egy szín..istenem..
2019. szept. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1, köszönöm a választ. Nyilván többen is elolvasták magát a kérdést, de mivel érdemben nem tudtak hozzátenni a dologhoz, inkább lejjebb görgettek. Ugyanez igaz a másodikra is. Nem, nem szeretnék belemenni semmilyen vitába, de mind a kettő válasz tökéletesen felesleges volt.

A "semmit sem szimbolizál egy szín" - re válaszolva:

A fehér például a tisztaságot, (kínában) a gyászt, stb. jelképezi.

A fekete a halált, a gyászt, a sötétséget, stb..


Nem, nem vagyok bolond, tudom, hogy ezek csak színek, de én csak egy egyszerű választ vártam olyantól, aki véletlenül tud is valamit.

2019. szept. 9. 15:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Valóban nem sok jelentést találni ezzel a színnel. Speciel én ezt a két linket találtam, amiből kiemeltem az idézeteket is.


[link]


"Bordó - Életerő, elegancia; gazdag, kifinomult, értékes, drága; vezető szerep, érettség."



[link]


"A BORDÓ – sem igazán közkedvelt.

Aki választja, rapszodikus, hangulata irányítja. Kitűnő művészi hajlammal rendelkezik, de képességét csak ritkán használja ki."

2019. szept. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2019. szept. 10. 08:45
 7/7 anonim ***** válasza:

"A fehér például a tisztaságot, (kínában) a gyászt, stb. jelképezi."

Igen. Máshol a békét, megint máshol a megadást, megint máshol azt, hogy lassú jármű halad a pályán, megint máshol meg azt, hogy a verseny utolsó köre kezdődik.


Ez mind nem a fehér szín jelentése - ez mind-mind az, hogy egy adott kultúrában, egy adott környezetben, egy adott társaságban mit rendelnek ahhoz a színhez.


Mint a saját példád is mutatja, míg a távolkeleti kultúrákban a fehér a gyász színe, addig Európábnan a fekete. Na, akkor mi szimbolizálja a gyászt? Na ugye.


Tehát a kérdés egy baromság.

2019. szept. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!