Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egyéb kérdések » Egyéb kérdések

A kérdés

Hogyan állapították meg, hogy mekkora egy méter? Sos!

Idén lettünk hetedikesek, és fizikán azt mondta a tanar, hogy nezzunk utana, hogy régen hogyan allapitottak meg, mekkora egy méter. De sehol nem talalok semmit!!sos!! Holnap ebből kell felelnem...

Keress kérdéseket hasonló témákban: fizika, iskola, tanulás, gond, tanár, tanító, tantargy

szept. 11. 14:50  Privát üzenet  

A válaszok

Sehol? Google: "méter", első találata. Magyarul, terjedelmesen leírják.

[link] ,_ma_már_nem_használt_definíciók

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont szept. 11. 15:03 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

De nem az volt a kérdés hogy mi a méter! Hanem az, hogy hogyan állapították meg, mekkora!! Mielőtt kiírtam a kérdést, elolvastam a wikipédiát, és nem találtam választ.

# 2/6Időpont szept. 11. 15:10 Privát üzenet

[link]

Ha ez neked nem elég, akkor nem tudom, mi.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont szept. 11. 15:27 Privát üzenet

Szia.

Régen a métert a következőképpen állapították meg: a Párizson keresztülhaladó délkör északi sarktól az egyenlítőig tartó szakaszának hosszát 10 a hetediken méterben határozták meg. Ezt egy platinum-iridium rúdon jelölték be, két ponttal.

Ma egy méter megegyezik a fény által a vákumban 1/299792438 (a nevező a fénysebesség) másodperc alatt megtett úttal.

Üdv, egy fizikus hallgató.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.
# 4/6Időpont szept. 11. 15:39 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kedves 4.!!köszönöm, hogy van valaki aki normalis

😘

# 5/6Időpont szept. 11. 19:46 Privát üzenet

Ugyanez van a wiki cikkben:

"A métert legelőször franciák határozták meg: Egy méter egyenlő a Föld kezdő délkörén mért kerületének 1/40 000 000 (negyvenmilliomod) részével. 1816 és 1855 között végeztek még egy felmérést, ez a Struve földmérő vonal. Célja az volt, hogy meghatározza a Föld lapultságát a Tartu városához tartozó délkör mentén. A méteregyezmény alapján negyven darab X keresztmetszetű méterrudat készítettek, amelyek 102 centiméter hosszúak. Ezek mindkét végén három rovátka (vonás) található, amelyek közül a középső vonások egymástól egy méter távolságra vannak."

Ugyanezt mondta el a saját szavával, ami le van írva, és belinkelték neked, meg állításod szerint te is olvastad. Majd beszólsz mindenki másnak, hogy ők nem normálisak. Van egy rossz hírem: köztük vagy, ha ilyen lényeges információkat nem vettél észre.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont szept. 11. 19:59 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy lehet értelmezni azt a szót, hogy "legfeljebb" egy méter lehet?
Mennyi gyedet kapok ha bruttó 8400 Ft-ot állapítottak meg?
A légpuska hány méter messzire veszélyes?
100 méter 1mm-es hosszabbító végén ha zárlat keletkezik lekapcsolna a 25A-es kismegszakítóm?
Tényleg 5-6 méter a Duna mélysége a Margithídnál?
Nem találom a CSED-ről kapott határozatot, hol tudom megnézni mennyi összeget állapítottak meg?

Kérdések az Egyéb kérdések rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!