Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti is érzitek, hogy jön a...

Ti is érzitek, hogy jön a válság? Ebből előbb utóbb munkabér csökkenés és fizetés csökkenés is lesz?

Figyelt kérdés

Az ingatlanok nem kelnek el. Kevesen nézik.

Pár helyen már árat kellett csökkenteni.


2019. szept. 11. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az ingatlan árak az egekben, mégis mire számítottak? Majd beáll egy normális árszint.
2019. szept. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az a poén, hogy nálunk még az előző válság sem múlt el.

Ami az ingatlanlufit illeti, 3-4 éven belül várható a Ponzi-séma összeomlása. Ezek ugyanis mindig összeomlanak, amikor kezdenek fogyni a balekok.

2019. szept. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezt most úgy mondod, mintha most köszöntene a világra az első válság. Igen, törvényszerűen jön egy válság, de az, hogy mikor azt nem tudja igazából senki.


2008-tól kezdve állandóan jósolja valaki, 2014-től meg konkrétan minden 10. gazdasági cikk azt mondja, hogy most megint itt az új válság, ehhez képest még most sincs itt az összeomlás.


Igen ha válság lesz akkor csökkennek a fizetések, esnek az ingatlanárak stb. de ez az összes válságnál így van.


Az ingatlanok Magyarországon még mindig nagyon pörögnek.

2019. szept. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor jelezném én előszőr, több forrásból, hogy Budapesten az ingatlanértékesítés nyártól dúrván belassúlt.

Nyáron lassúl a nyaralások miatt, de szeptemberben már dübörögi szokott.

Most nem!

Baj lesz.

Pár hét és ez lesz a hírekben is.

2019. szept. 11. 18:04
 5/11 anonim ***** válasza:
Köszönjük, hogy jelezted! Fantasztikus érzés, hogy ilyen nagytudású emberek is vannak itt a GYK-n!
2019. szept. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A helyesírásod is egy igazi művelt szakértőre utal. Taníts mester, hogy most akkor mit tegyen az egyszeri polgár a pénzével!
2019. szept. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az elismerést.

Nem a hálálkodásért írtam, de megtisztelő kedves cinikus, hanem hogy más is észre vette e.

2019. szept. 12. 03:37
 8/11 anonim válasza:

Jó lenne már ha itt lenne végre. Csak az nem jó, ha kamuhírekkel riogatnak, azt nagyon utálom, és szerintem mindenki!


Te azt írod, hetek, és itt a baj. Rendben, 4-5 hét múlva visszajövök, és ha nem lesz semmit, akkor mit írsz? Hogy csak a levegőbe böfögtél egyet?


Üdv

2019. szept. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyugat Mo-i helyzetet ismerem. Bp-en valószínűleg más. Itt sok ingatlanos cég hirdeti a lakásait, hogy a következő nagy drágulás előtt vegyen még mindenki. Ennek ellenére ugyanazokat a lakásokat látom a neten hónapok óta. Pár kelt csak el. Van pár ismerősöm akinek futna még rá befektetni, de inkább kivár. Itt elég sok minden függ a környéken az autóipari beszállítóktól akik éppen létszámstoppokat meg elbocsájtásokat tartanak. Sztem a lakáspiacon hamarosan gond lesz. Nem a drágulással volt bajom mert az reális volt. De a mértéke az már kevèsbé.
2019. szept. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én pont akkoriban vettem házat mikor mikor bejött a CSOK próbáltak rábeszélni minket, de nagyon ellene voltam, nem mentem bele, és ezt nem is bánom. Szóval akkortájt kezdtek femenni az árak. Az hogy most csökkenek (bár én nem érzékelem) nem feltétlen a közelgő válság miatt van, hanem talán az miatt hogy a CSOK és a babaváró miatt nagyon felszaladtak az árak. Viszont egy átlag ember még CSOK-kal sem fog több 10 milláért házat venni, és olyan nagy kamukkal ellentétben mint pl hogy mennyi egy magyar átlagekereset(amit tudjuk hogy mit takar) nem keresünk túl jól mi átlag emberek. Így maradnak a házak üresen addig míg reális áruk nem lesz.


Ez nyilván az én kis véleményem. Szeretnénk venni egy másik házat más településen ahol jobb közlekedés a mostanit nem szeretnénk eladni, mivel a kettőnk családjának kb ennyi a vagyona, lenne aki lakjon benne ha mi elköltözünk. Én amondó hogy inkább venni lesz érdemes csökkenéstől, drágulastól függetlenül. Ésszerű kereteken belül persze. De eladni nem. Ha jön a válság minden kapszkadó fontos. Aki pedig házat vesz, és hitellel, az legyen észnél hitelfelvételnél a saját érdekben.

2019. szept. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!