Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha néhány éve festettél ki...

Ha néhány éve festettél ki egy vagy több szobát: mennyiért csinálta a festő, illetve hány nm volt a falfelület és hány óra alatt fejezte be a szobafestő?

Figyelt kérdés
Mennyi volt ebből a munkadíj?

2019. szept. 12. 07:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Mennyi volt ebből a munkadíj, illetve az ország melyik megyéjében/nagyvárosában laksz?
2019. szept. 12. 07:37
 2/4 anonim ***** válasza:
Konyha. Fogalmam sincs hány nm volt. 3 éve, kb 2-3 nap, ablakkal együtt festve volt 70e. 2 szín lett a falakon. Heves megye.
2019. szept. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Budapesttől távol, kis faluban, most nyáron, egy előszoba (9 m² mennyezettel, nagy ablakkal, 3 ajtóval, így kb. 21 m² fal) és egy nappali (21 m² mennyezettel, itt is 3 ajtó, ablakok, kb. 44 m² falfelülettel) anyaggal együtt egy 280-ezer és egy 320 ezer Ft-os ajánlat volt, többet nem kértünk. Meg ennyiért a munkát se.


A város közeli szélén van egy festékbolt, ahol már az évek során vaskerítés- és tornác faléc festésekhez jó tanácsokat, festékeket, eszközöket kaptam. A festéken kívül vettünk glettet, és mindenféle eszközt: spaklit, simítót, festőhengert nyéllel, csepegtetővel, vödörrel, ragasztószalagot, zsinórt, ecseteket. (Festékért többször is mentünk, mert nem akartunk sokat venni, aztán rendre kiderült, hogy kevés.) Eszközök, glett és festék nem egészen 70-ezer Ft-ba kerültek. (Később, kíváncsiságból, mikor ott jártam, bementem egy városközponti boltba, ugyanaz a festék 20%-kal drágább volt.)


Ketten, messze nem folyamatos munkával, száradásokat várva, 2 nap alatt végeztünk; mindenféle ilyen előgyakorlat nélkül.


Nyílászáró mázolásra nem volt szükség, majdnem mind műanyag.


Kicsit későn vettük a bátorságot, hogy belekezdjünk, kifutottunk a jó időből, de a siker miatt már alig várjuk a jövő nyarat, jöhetnek a lakószobák, fürdők, konyha, WC, kamra. A kamrában „kőművesmunkát” is tervezünk, egy falrészről le kell verni a vakolatot, de lehet, hogy a rossznak látottól nagyobb felületen is megtesszük.

2019. szept. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na az ilyen "csinald magad munka " olyan is...

Sokat lattam mar belole.

A falon a javitasokat nem csiszoljak meg, hullamos snajdolas a menyezetnel, ajtoknal, Ajton megfolyt a zomanc, festek csepp a metlakira szaradt es ott is van hagyva, stb.


En kb 3 eve mondtam egy szobara(kb 3,5x3,5) 20.000et es az oregasszony sokallotta.

Vegulis megcsinaltam olcsobban mert egyik gyekerroki baratom mamaja.

Egy 3,5x3,5os szobaert ellehet kerni 30.000et siman plus festek.

Kb masfel napos munka ha nincs nagyon sok javitani valo de egy nap alatt is be lehe fejezni ha nagyon igyekszik az emeber.

2019. szept. 14. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!