Mi az a rùter?

Figyelt kérdés
2019. szept. 15. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Ha az internetes terminológiára (nevezéktanra) gondolsz akkor router és útválasztó (Vagy útvonalválasztó). Alapvetően két vagy több hálózatot összekötő eszközt értünk alatta. Az Internet hálózat egyik "fizikai" alapeleme. Gyakorlatilag az Internet azzal tudott jobb lenni mint a konkurens hálózati megoldások (1970-es évek vége, 80-as évek eleje, talán még a 80-as évek végén is voltak még más próbálkozások). Hogy nagyon letisztult, "egyszerű" módon oldották meg a routerek hálózatba kötését. És ettől nagyon rugalmas, gyorsan bővíthető stabil nagyméretű hálózatot lehetett létrehozni. Gyakorlatilag az Internet "alapján" a routerek hálózata adja. Néha (főleg régebbi szakirodalmak, értsd 1980-as évek) ezért írták úgy az internetet "hálózatok hálózata" azaz egy olyan hálózat ami hálózatokat köt össze routerek segítségével. Sajnos egyszerűbben nem tudom leírni. Lehetne ennél tudományosabban is (és köszi ha valaki ezért lepontoz), de szerintem ezen a szinten ez is elég.
2019. szept. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs elírtam az: az Internet "alapját" (és nem alapján).
2019. szept. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hétköznapi használatban mi az gyakorlatilag?
2019. szept. 15. 18:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bejön a net a lakásba. Ha több eszközön szeretnél egyszerre netet, nem tudod azt az egy kábelt mindbe bedugni. A router szétossza neked több felé. Általában 4 vezetéknek van hely, plusz a wifi. Talán így érthető.
2019. szept. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez konkrétan hol van a lakásban?
2019. szept. 16. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!