Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha így mosom a bakelit lemezei...

Ha így mosom a bakelit lemezeim az jó? És miért ugrik a tű?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Recseg a bakelit lemezemi fele és ha gyógyszesszel és vattával lemosom az jó? És sokszor van olyan, hogy a tű kiugrik a helyéről és picit előréb viszi így a hangot... ez azért van mert rég nem mostam meg a lemezt?

2019. szept. 16. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
A tű is elkophatott, lehet, hogy itt az ideje a cserének.
2019. szept. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de mikroszkóp alatt láttam, hogy poros, akkor azt gyógysesszel és vattával ki tudom mosni?
2019. szept. 16. 15:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor is ugrik a tű, ha karcolás van a lemezen, akármilyen kicsi. Azt nem lehet javítani-
2019. szept. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A vatta szöszölhet, használj inkább mikroszálas törlőkendőt.

Az alkoholról megoszlanak a vélemények. Ártani nem árt a lemeznek, de - bár a zsíros szennyeződéseket oldja - a porszemcsék, egyéb szennyeződés eltávolítására nem a legideálisabb, főleg, hogy pillanatok alatt elpárolog és utána már csak a száraz lemezt törölgeted (karcolod végig) a ronggyal/vattával. Vannak direkt erre a célra gyártott oldatok, illetve házilag is egész könnyű összemixelni hatékony mosószert összemixelni, az interneten találsz jópár receptet.

A tű azért ugrik leggyakrabban, mert nincs rendesen kiegyensúlyozva. Minden tűnek megvan adva, milyen erővel kell a barázdába nyomódnia. Ezt jobb lemezjátszókon a kar végén lévő súlyokkal lehet beállítani. Ha túl nagy erővel nyomódik a barázdába, akkor tönkreteszi azt, míg ha túl gyengén, akkor könnyen kiugrik belőle. Okozhatja a helytelen (vagy nem létező) antiskating beállítás is.

2019. szept. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!