Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az nagy dolog hogyha valaki...

Az nagy dolog hogyha valaki kap a szüleitől egy lakást?

Figyelt kérdés
Az nagy dolog hogyha valaki kap a szüleitől egy lakást?

2019. szept. 16. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyet? Háááát... Végülis.
2019. szept. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Szerinted????
2019. szept. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen,tapasztalatból mondom,hogy óriási segítség a saját életbeni elindulásra.
2019. szept. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, óriási dolog és tedd össze a kezedet, legyél érte hálás a szüleidnek és köszönd meg!
2019. szept. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mérnöki fizetésből egy Pesti lakás 20-50 év munkabér.

Borsodi faluban 1.2 Misi egy 45nm panel.


Igen, nagyon nagy dolog, ha valaki kap egy lakást.

2019. szept. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

A "gyerek" mint kulcsszó felmerült. Akkor elmondom, hogy ma Magyarországon napi 50 abortusz azért van, mert nem tudná hol / miből felnevelni a gyereket az illető. Ha lenne hol lakniuk és egy olyan állásuk, amiből nem csak a saját éhbérüket tudják megteremteni, többen tartanák meg a gyereket. Na pont ezt nem támogatja a CSOK, hiszen az csak hitelrendszer és az ingatlan piac megsegítésére jó kezdetektől fogva, meg arra, hogy akinek nincs 3 gyerekre bevállalhatnéka, az sokkal drágábban jusson hozzá az ingatlanokhoz. De van a gyerekváró hitel, ami legalább 3 évig nem kell visszafizetni, utána meg a gyerek már úgyis önálló ... vagy nem - szóval megintcsak ahelyett, hogy a szorgos, munkás embereket támogatnák a nagycsaládosokat támogatják arra hivatkozva, hogy ez a gyerekekért van. Pedig nem a gyerekekért van, mert sokkal több gyerek nem születik meg pont az ilyen intézkedéseknek köszönhetően, hiszen szélesebb lett az a réteg, aki NEM jut hozzá ingatlanhoz pont ezek miatt. És ez jobban visszafogja őket a gyerekvállalásban.


A jelenlegi 18-35 közöttieknek nem olyan könnyű lakhatáshoz jutni, mint 10-20-30 évvel ezelőttieknek. Albérlet árak sosem voltak ilyen magasak a reálbérekhez képest. Tehát sokkal több pénzt veszítenek az albisok. Az ingatlan árak szintén olyan csúcson vannak, amit még fizetéshez mérten sosem produkált Magyarország. Ilyen időben vagy az jut lakáshoz, aki megélhetési módon szüli a gyereket, mint egy gyár, vagy az, aki mód felett tehetős.


Csak ahhoz, hogy ezt be tudják vezetni közben elvettek fejenként 5 milliónyi adójóváírást és LTP lehetőségeket MINDENKITŐL, hogy sokkal kevesebb embernek kedvezzenek.

5 évvel korábban születek és ilyen tempóban haladok, mint ahogy én tettem, már 2 házam lenne zsebből fizetve. Most meg egy 20 éves hitelre vett alacsony négyzetméter számúnak nyögöm a hitelét, ami a fizum felét elviszi. Úgyhogy még 20 évig nem fogok sem nyaralni, sem jóllakni, de legalább röghöz kötöttem magam és nem kell ennél jóval többet fizetnem albérletre.


A szüleim vettek volna nekem lakást 21 éves koromban, akkor 17 évnyi albérlet árának megtakarítása mellett (ami havi 50-120 ezer forint között mozgott), bizony lenne tőke több ingatlan vásárlására is. Ráadásul 2016os ingatlan bumm előtti időben még tudtam volna én is venni. Aki meg akkor vett házat és ma eladja 2-3x os árat kaszál. Az annyit jelent, hogy újabb 20 évig nem kell dolgoznia azért a pénzért, amit azon kaszált! Rohadtul nem mindegy, hogy milyen időben született valaki és milyen lehetőségei vannak.


Kiadások is vannak az ingatlannal kapcsolatban, amit a bérlő (nagyon idézőjelesen) """"nem lát"""".


De nincs semmi gond. Most sokan bevállalták, hogy orbánnak szülnek gyerekeket 10 éven belül. 2026-ig kell félretenni szépen pénzt és akkor majd meglátszik, hogy mennyit ért ez a szuper CSOK-ozási gondolat. A TÖRTÉNELEM ismétli önmagát: tehát, ahogy megállt a SzocPol támogatás, úgy megáll majd a CSOKozás is és akkor a SzocPol értékével csökkent minden ingtalan ára 2 hónap alatt, itt is várható majd egy nagyobb zuhanás. Addig meg mindenki legyen jóban a szüleivel és dekkoljon náluk. 10 év múlva indul majd azoknak a gyerekeknek a jövője, akiket a jelenlegi helyzet nem lát szívesen.

2019. szept. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!