Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Örökléssel kapcsolatban lenne...

Örökléssel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Lehetséges hogy maga a hagyatéki tárgyalás már meg történt nélkülem?

Figyelt kérdés
Együtt éltem egy háztartásban az apai nagyapámmal, és édesanyámmal ,nem nagyon folytam bele az anyagi dolgaikba jómódú nagypapám volt .Majd sajnálatos módon meg halt a nagyapám,ez kb 2 hónapja volt. A húgom kezdte el intézni a temetéssel és hagyatékkal járó ügyeket arra hivatkozva hogy én ki lettem zárva az öröklésből és rá lett íratva minden hagyaték,itt megjegyezném nagyon sokat dolgozom . Én nagypapámhoz nem vagyok be jelentve sem,hanem a húgomékhoz hisz ők meg vették édesanyámék lakásást és azóta sem lettem onnan kijelentve. Minden levelem oda megy és alig kapok meg ezek közül valamit. Azóta húgomék utazgatnak vásárolgatnak és nem értem miből. Lehetséges hogy maga a hagyatéki tárgyalás már meg történt nélkülem? Ők azt mondják el sem kezdődött,az összes papír okirat és minden fajta számla mind el tűnt a lakásból. Volt életbiztosítás ,folyószámlán pénz,és van az az ingatlan amiben most is lakom. Ha nem kapok meg semmi levelet akkor hogyan tudok utána járni annak valójában hol jár a folyamat és melyik közjegyző intézi azt? Létezik e olyan hogy azt mondja a húgom ki vagyok zárva holott még a végrendeletet nem is láthatta és vissza tartva információkat ki semmiz az öröklésből?

2019. szept. 22. 01:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenféleképpen kérd meg, hogy mutassa meg a papírokat! Mindent! Felnőttkorú vagy már? Ha igen, akkor nem zárhat ki valaki csak úgy a hagyatékból.

A tárgyalást nem csinálhatják meg nélküled, ha egy szót is szerepelsz benne.

A leveleidet tényleg elvehették.


Nem gondolom, hogy minden rá lett írva!!!


Nem tudom ki intézi, de járj utánna.

2019. szept. 22. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha van mit orokolni akkor eltart egy ideig a hagyateki eljárás. 2 honap alatt aligha volt targyalas. Ha orokos vagy akkor meg fognak ez ugyben keresni de te is ra tudsz kerdezni
2019. szept. 22. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A fogyasztás növekedése a folyószámla penzbol történhet. Az meg hogy azt mondják ki lettél zarva valszeg azéét van mert a folyoszamla penz is a hagyaték resze. De ettől még nem vagy kizárva. Erdemes ügyvéddel egyeztetni
2019. szept. 22. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem igazából az aggodalmam abból fakad hogy a olyan igazoló iratok mint anyakönyvi kivonat vagy lakcim esetleg a levelek révén más adatok kézenfekvővé teszik azt számomra ha úgy sem jutok a levelemhez és az ügyhöz való elidegenítés a cél, csak egy aláírásba kerül hogy a közjegyző kapjon a nevemben egy öröklésről lemondó távolmaradó nyilatkozatot. Nem kevés pénzről van szó. Mikor érdeklődtem arról hogy gondoskodott nagyaapám tudtommal a temetésről és a továbbiakról anyagiakban amíg a hagyaték le nem zajlik és hogy az mennyi és hogy mi a teendó vele,akkor kitérő és zavaros válaszokat kaptam.
2019. szept. 22. 03:00
 5/7 A kérdező kommentje:
Még azt az egészhez hozzá tenném hogy nem anyagi javak szerzése miatt érdekel engem a dolog bár az sem elhanyagolhtó szempont, hanem az elvi és családon belüli bizalom kérdése ami számomra ez irányban meg kérdőjelezhető.
2019. szept. 22. 03:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Ügyvédhez menj el.
2019. szept. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy tényleg nagyon sok idő lehet egy hagyatéki tárgyalás, nekem most volt nemrég, kicsit több mint fél évet vártam rá.
2019. szept. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!