Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Társkeresőn regisztráltam, de...

Társkeresőn regisztráltam, de nem tudom lemondani az előfizetést. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Megoldás lehet erre az, hogy megszüntetem a bankszámla-számomat? Akkor már nem tud azaz oldal pénzügyi követeléssel élni? (Lakcímet, nem kellett megadni a regisztráláskor). Válaszaitokat előre is köszönöm, hihetetlen, hogy így szívatják az embert, nincs elég baja....

2019. szept. 26. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Fejtsd ki
2019. szept. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Szivatják? Ők regisztráltak? Ők nem olvasták el a feltételeket? Adott esetben ők olyan bénák, hogy nem találják, hogyan kell lemondani az előfizetést?
2019. szept. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen módon fizettél? Ha kártyával, a kártya letiltása elég. De írj előtte e-mailt, vagy hívd fel az ügyfélszolgálatot és rögzített vonalon jelezd felmondási szándékod, hogy ha zaklatnak legyen bizonyítékod, hogy te jelezted a lemondást.
2019. szept. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.


Igazából a kérdésem lényege az, hogy egy ilyen helyzetben, kártyás előfizetés esetén, ha a kártyát letiltatom a bankban, akkor nem tud a társkereső honlap (vagy más esetben bármilyen más honlap) továbbra is anyagilag ilyen módon "lehúzni"?


Régen 10-15 éve pl. már jártam hasonlóan egy Jamba nevű honlappal ahol az akkor még nem okos mobiltelefonokra lehetett gif-eket és képernyővédő képeket, ábrákat letölteni, ezt telefonról lehetett, és ezt követően ez a honlap küldte az sms-eket folyamatosan, amik mint kiderült súlyos pénzekbe kerültek. Amit csak egy nagyon bonyolult "manőverrel" lehetett lemondani, vagy ha egyszerűen lemondtad a telefonszámod, vagy kártyás esetén nem töltötted tovább. Lehúzás volt az egész.


Ebben az esetben is erkölcsileg ez a helyzet, és a kártya letiltásával megoldódna-e a helyzet, nem tudom.


Másnak is volt már ilyenre példa, hogy a bank számlaszámot kellett megszüntetni, hogy szabaduljon ebből a helyzetből?

2019. szept. 26. 14:29
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha bankkártya adatokat használva szednek le pénzt, akkor szükségtelen a számlát megszüntetni. A számláról nem tudnak, hacsak nem intéztél csoportos beszedési megbízást számukra; de, ha ilyet tettél volna, azt is bármikor visszavonhatnád.


A letiltást nem tartom jó ötletnek, akkor te sem használhatod. Én, kártyacserét tartok jó megoldásnak. Tulajdonképpen, minden adatod ugyanaz lesz az új kártyán is, a lejártai időt és a hátoldali háromjegyű CVC-kódot kivéve. Ha ezeknek csak egyike nem egyezne, már akkor se tudnák használni, de két „hibával” aztán nagyon biztosan nem. A legtöbb banknál ez kevesebbe is kerül, mint a letiltás; ráadásul lesz használható kártyád.


’ Másnak is volt már ilyenre példa’? (2019-09-26 14:29)

Nem, de nálam nem is lehetne.

Csak lemondást biztosító oldalon fizettem elő; alaposan kerestem, hogy nincs-e rossz tapasztalat ezzel kapcsolatban. Ha tisztességtelenek, arról biztosan van több írás is.

Persze, így is adódhatna probléma, de netes fizetésekhez virtuális bankkártyát használok. Ez alapból úgy van beállítva, hogy a napi limit 1 Ft és 1 akció. Türelmesnek kell lennie annak, aki ebből érdemi összeget tud összegyűjteni. Ráadásul SMS-őr értesítést kapok, többek közt, minden kártyás fizetésről.

Ha fizetni szeretnék, akkor netbank használattal, díjtalanul módosíthatom a limiteket (választhatóan 24, vagy 48 órás időzárral). Akkora pénzlimitet állítok, amennyit fizetni kell (idegen valutában fizetésnél valamivel többet, mint a váltási árfolyam), és hagyom a napi 1 fizetést. Fizetek, és ha nem használnám ki a pénzlimitet, akkor is elhasználom az 1 fizetési lehetőséget. Az időzár elteltével visszaáll az alaphelyzet, de újabb netbank használattal előbb is visszaállíthatom, akár mindjárt a fizetés után.

Ha valaki, a kártyaadatok ismeretében, az engedélyem nélkül akar levonni 1 Ft-tól több pénzt, akkor nem tud; csak kapok egy SMS-t sikertelen fizetésről.

2019. szept. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod, sokat segítettél. Nem is tudtam, hogy ilyen esetben elég csak módosítani a kártyaadatokon, és nem kell a kártyát is megszüntetni. :)


Szép napot!

2019. szept. 28. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!