Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki munka...

Van itt olyan, aki munka mellett önkéntes tartalékos katona?

Figyelt kérdés

Az alapokat tudom erről, de mindenképpen megszerettem volna kérdezni, hogy milyen tapasztalataitok vannak.

Tanulás, munka mellett is tényleg meglehet csinálni? Mármint, kapok valami igazolást, arról, hogy én a szolgálati kötelezettségemet végzem és ezért nem megyek dolgozni? Hogyan működik ez?


Van olyan, aki mesélne nekem? Bármit, ami ehez kapcsolódik.


17/L


2019. szept. 28. 07:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kapsz igazolást a honvédségtől, hogy szolgálatot teljesítettél. Ha munkaidőben teszed akkor a munkáltatónak kártérítést is fizetnek. Egyébként nem tudom melyikre ött vagy ömt re szeretnél jelentkezni. Ött nél 8 nap a kötelezően teljesítendő, ömtnél ez durván 2 hónap per év.
2019. okt. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az ÖTT-nél a 8 nap a max amire kötelezhetnek, de azon felül mehetek még?
2019. nov. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mostmár igen, kérheted, és kérhetik hogy hosszabbítsd meg, de NEM kötelező. Ezért is Önkéntes ahogyan a nevében is benne van.
2019. nov. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!