Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nemzetközi kapcsolatok vagy jog?

Nemzetközi kapcsolatok vagy jog?

Figyelt kérdés

Sokáig jogász akartam lenni, de aztán rájöttem hogy a nemzetközi kapcsolatok szak jobban érdekel. Azonban ezt sokan büfészaknak tartják mert nem az “szakmát”, ügyvédként pedig könnyebb elhelyezkedni.

Szerintetek melyiket válasszam?



2019. okt. 1. 18:24
 1/2 anonim válasza:
100%
Én a nemzetközi tanulmányokról tudok nyilatkozni, tanultam ott félévet, de el is jöttem. Büfészaknak nem feltétlen nevezném (egyrészt mert nem szeretem ezt a kifejezést), mert tanulni kellett, legalábbis tanulás nélkül nálunk nem lehetett átmenni. Az a legnagyobb baj vele, hogy mindenből tanulsz egy kicsit, de nem annyit, hogy abban el tudj helyezkedni, sok területről tanultunk, de nem állt össze, hogy ez hogyan is lesz egy egész. Ezért én inkább a jogot ajánlom.
2019. okt. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Én is jogot mondanám. Ugyanakkor azt is tudnod kell, hogy nagyon sok a jogász és ügyvéd, Dunát lehetne rekeszteni velük. Szóval jogászként, főleg ügyvédként elhelyezkedni sem könnyű ma, sokkal több jogászt képeznek mint kellene sajnos, ezt jogászként látom. Nem keres minden jogász jól, sőt....Én a helyedben külföldön próbálkoznék vagy úgy, hogy elmész jogra és megpróbálsz nemzetközi szervezethez bejutni (eléggé nehéz és ritka) vagy külföldön jogot tanulni (ott jobb a jogi képzés is sokkal és jobb a kereset, nincs túlképzés, nagyobb presztízs, itthon már eléggé lenéznek minket mert boldog boldogtalant felvesznek és elvégzik).
2019. okt. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!